З 24 лютого 2021 року на території Волинської області встановлено  «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Таке рішення прийнято на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, що відбулась 22 лютого 2021 року.

Так, заслухавши інформацію про епідемічну ситуацію щодо COVID-19 в області, члени комісії проголосували за виконання Постанови КМУ, відповідно до якої на території України продовжено дію карантину до 30 квітня 2021 року, а також встановили «жовтий» рівень епідемічної небезпеки з відповідними обмежувальними заходами, передбаченими п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 104.

Зокрема, «жовтий» рівень епідемічної небезпеки передбачає відповідні обмеження та протиепідемічні заходи, які наразі діють на території всієї країни.

Серед основних заходів:

 – дозволено проведення масових заходів (культурних, спортивних тощо, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 кв. метри площі, або з наповненістю залів понад 50% місць. Як ми пам’ятаємо, раніше діяли обмеження, що в заходах може брати участь не більше 20 осіб і для кожного мало бути передбачено 5 кв. метрів площі;

— дозволено відвідування закладів освіти групами більш, як 20 осіб;

— дозволено перетин державного кордону водіям вантажних машин, автобусів, членам екіпажу, повітряних і морських суден, членам поїзних і локомотивних бригад;

— можна буде проводити матчі командних ігрових видів спорту, але за умови, що глядачів буде половина від передбачених місць.

— будуть працювати ресторани, кафе, бари та їдальні – до 24 години (раніше працювали до 23 години).

— у спортзалах та фітнес-центрах можна буде перебувати 1 особі на 10 кв метрів, у басейнах – не більше, ніж 4 особи на одній доріжці для індивідуальних занять або 6 осіб для спортивно-тренувальних груп (раніше в спортзалах діяли умови перебування 1 особи на 20 кв. метрів загальної площі приміщення та заборонялась діяльність басейнів).

Разом із цим, голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко зауважив, що необхідно докласти усі зусилля, аби залишитися у «жовтній» зоні і не перейти до «помаранчевої», де протиепідемічні заходи суворіші.

Про те, що епідситуація в області залишається складною, свідчить високий відсоток позитивних результатів ПЛР-тестувань,  який і надалі перевищує 30% від загальної кількості обстежених (за рекомендаціями ВООЗ він не повинен перевищувати 5%). Крім того, за останній тиждень відбувся ріст захворюваності на 38% (900 випадків проти 650 попереднього тижня), а захворюваність пневмонію зросла на 34% (211 випадків)  проти 158 попереднього тижня.

Тому, вкотре наголошуємо, що необхідно суворо дотримуватись визначених обмежень та протиепідемічних заходів для збереження базового рівня епідемічної небезпеки та недопущення погіршення ситуації із коронавірусної хвороби в області.