11-12 жовтня 2018 року в м. Києві на базі ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» відбулась науково-практична конференція «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України» (XIV Марзєєвські читання). В конференції прийняла участь Наталія Янко, в.о. директора ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».

Основні тематичні напрями конференції: сучасні проблеми охорони громадського здоров’я; еколого-гігієнічна безпека населення України; хімічна і біологічна безпека; радіаційна безпека та протирадіаційний захист населення; гігієнічні проблеми дітей та підлітків; гігієнічні аспекти харчування населення; санітарно-гігієнічні проблеми забезпечення військовослужбовців; безпекові стратегії в охороні здоров’я; інформаційні технології в гігієні.

Фахівцями були представлені та обговорені доповіді з питань впровадження нормативної бази Євросоюзу в Україні в галузі забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, нормативно-правове та кадрове забезпечення системи охорони громадського здоров’я, доказовий підхід у сфері громадського здоров’я, сучасні інструменти регулювання якості атмосферного повітря, пошук нових моделей теоретичного нормування хімічних чинників в повітрі населених місць та багато інших.

Науково-практична конференція мала на меті: обмін досвідом науково-дослідної та практичної роботи у різних галузях гігієнічної науки, встановлення наукових зв’язків, підвищення ефективності впровадження результатів наукової роботи у практику, удосконалення профілактичної та освітньої роботи для формування навичок здорового способу життя, збереження та зміцнення здоров’я народу України.