Щорічно та одними з перших серед медичних працівників долучилися  до вакцинації   проти грипу  керівники  Волинського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України.

IMG-280ddcff3bbb7f322c3447f74998caa4-V

IMG-fe475b965e9ed5bfedb7f7d71fc0e0fa-V

IMG-948518a9475cec1c3ad2323b107e0223-V

 

 

 

Вакцини проти грипу «ДЖІСІ ФЛЮ» виробництва Південної Кореї та «Ваксігрип» виробництва Франція можна придбати в аптечній мережі «Волиньфарм  в містах та районних  центрах  області за замовленням (телефон довідки (0332)779900)).  За попередніми заявками  вакцину можна  придбати і  в державному виробничо-торговому  підприємстві «Волиньфармпостач» (телефон (0332)2835630)).

Щеплення проводяться   в кабінетах щеплень  територіальних поліклінік та  центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Закликаємо зробити щеплення проти грипу.

Довідково:

В Україну йдуть  3 віруси грипу і прогнозується початок епідемії вже в грудні.  Вірус Michigan очікується в грудні-січні, в зоні ризику працездатні  люди 25-49 років. В січні  прогнозується  циркуляція вірусу Hong Kong, який більше вражає дітей та людей похилого віку. Наприкінці  лютого циркулюватиме  слабший і не такий  масовий  вірус Brisbane.

В першу чергу підхопити грип ризикують українці зі слабким імунітетом і ті, чия робота пов’язана з контактом із великим числом людей. Зокрема, мова йде про медпрацівників, вчителів, продавців і водіїв громадського транспорту. До категорії людей зі слабким імунітетом належать діти, вагітні, люди похилого, а також люди із зайвою вагою, діабетом і серцево-судинними захворюваннями.

Найефективнішим способом боротьби з грипом є вакцинація. МОЗ уже перереєстрував чотири вакцини зі штамами вірусу, актуальними для цього сезону, а саме: Інфлувак, Інфлуенза ваксін, Джіс Флю і Ваксигрип.

Протипоказаннями при вакцинації є: алергія на курячий білок, раніше перенесена гостра полінейропатія, ознаки ГРВІ та алергічний риніт у дітей.

Робити вакцинацію можна протягом всього сезону, але найкраще в жовтні-листопаді. Вакцина починає діяти через тиждень і виробляє імунітет на дев’ять місяців.