Зараз в Україні ще не закінчився спалах кору, проте, прогнозується епідемічне ускладення з іншого інфекційного захворювання – дифтерії. І наслідки будуть набагато гіршими, ніж від кору. Якщо в країні не буде спеціальної сироватки від хвороби, помирає 50% із числа захворілих. Єдиний, найдієвіший і самий легкодоступний спосіб захиститися від дифтерії – це вакцинація. Лише після щеплення розвивається імунітет проти токсину, котрий виробляє дифтерійна паличка при потраплянні в організм людини.

Найбільше наражаються на небезпеку захворіти представники так званих «груп ризику», це — медичні працівники, педагоги, особи, що спілкуються з великою кількістю людей. Тому, працівники Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України, котрі одними з перших стикаються із цим захворюванням, організовуючи протиепідемічні заходи у вогнищі,   усім колективом прищепилися проти дифтерії та правцю.

Нагадуємо, що захист від правцю не менш важливий, оскільки це також смертельно небезпечна інфекція. Саме через десятиліття, ефективність щеплення повністю знижується, тому потрібна повторна ревакцинація.

В області  наявна достатня кількість вакцини проти  дифтерії та правцю для дорослих (АДП-м) і є можливість безкоштовно прищепитися проти цих хвороб в кабінетах профілактичних щеплень закладів первинної медико-санітарної допомоги по місцю проживання.

Пропонуємо долучитись до вакцинації усім особам, без обмежень по віку, котрі не отримували такі щеплення протягом останніх 10 років.