Навчальна діяльність має велике соціальне і психологічне значення в житті дитини і важливо, щоби вона не зашкодила здоров’ю школярів.

 Безпечне та правильно організоване робоче місце учня — запорука його гармонійного розвитку.

У процесі облаштування робочого місця школяра необхідно дотримуватися таких основних порад :

Письмовий стіл або парта повинні бути повноцінно освітлені. Оптимально, якщо у світлий період доби це забезпечуватиметься природнім освітленням, а в темний — штучним.

Для формування правильної постави учня важливо використовувати меблі, які відповідають його зросту. Найкраще, якщо це будуть моделі-трансформери.

Під час роботи за комп’ютером клавіатура й мишка мають бути на рівні ліктя, зап’ястки повинні бути розташовані прямо, щоби запобігти набряканню м’язів. Монітор необхідно розташовувати навпроти обличчя, на відстані витягнутої руки.

Завдяки правильній позі за письмовим столом і достатньому рівню освітлення зменшується втома очей і не знижується рівень гостроти зору.

А для профілактики стомлюваності, порушень зору та статури учням рекомендовано кожні 15 хвилин проводити нескладні фізичні вправи для покращення мозкового кровообігу, для зняття стомлення з плечового поясу, рук, тулуба та очей.

Приклади комплексів таких вправ можна знайти на сайті ЦГЗ: https://bit.ly/3DpHcSD