З початку серпня відмічається погіршення якості води відкритих водойм за мікробіологічними показниками у місцях масового відпочинку Волині.

Зокрема, це стосується р. Турія у м. Ковелі та штучної водойми у мікрорайоні Шахтарський м. Новолинська. Перевищення гігієнічних нормативів у м. Ковелі становлять у 2,6 раза, у м. Нововолинську – в 14 разів. Крім того, впродовж літа не відповідає вимогам вода у ставку селища Локачі – в 2,6 раза. Вказані об’єкти можуть нести ризики здоров’ю людей.

Лабораторією особливо-небезпечних інфекцій з води відкритих водойм виділено 10 культур непатогенних холероподібних мікроорганізмів (р. Луга в селищі Локачі, штучній водоймі м. Нововолинська, р. Прип᾽ять селища Ратно), що можуть викликати захворювання шлунково-кишкового тракту.

 Дослідження води відкритих водойм проведені у 69 рекреаційних місцях, в т.ч. 36 пляжах.

З метою збереження здоров’я, недопущення виникнення захворювань серед населення, для проведення комплексу заходів щодо виявлення причин забруднення води відкритих водойм та їх усунення, результати надані органам місцевого самоврядування з відповідними рекомендаціями, проінформовано Держпродспоживслужбу.

Відхилень за паразитологічними показниками грунту (піску) не виявлено.

Нагадуємо, що купання в зоні пляжів безпечне при дотриманні поведінки відпочиваючими. Варто пам’ятати про потенційну небезпеку водних об’єктів як фактора передачі багатьох інфекційних захворювань, таких як вірусний гепатит А, ентеровірусні інфекції, холера та інші. Тому:

— необхідно уникати потрапляння води водойм в рот під час купання,

— не використовувати воду поверхневих водойм для миття овочів та фруктів,

— після купання обов’язково приймати душ.

Тим, хто вирушає на відпочинок за межі області радимо завітати на сайт Центру громадського здоров’я МОЗ України, на якому оприлюднено інтерактивну карту пляжів та рекреаційних зон в Україні, де не рекомендовано купатись, оскільки якість води у межах цих пляжів і зон не відповідає нормі. Карта оновлюється щотижня.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».