До початку оздоровчого сезону у закладах оздоровлення та відпочинку фахівцями ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснювався лабораторний контроль якості питної води та води відкритих водойм. Проведено понад 120 досліджень питної води за бактеріологічними та понад 100 – за санітарно-хімічними показниками, з них показник відхилень за хімічними показниками складав 3,9% (перевищення вмісту заліза). Відхилення виявлені у позаміському оздоровчому закладі «Чайка» у селищі Світязь, Шацького району та в таборі денного перебування дітей на базі ЗОШ №3 міста Рожище. Після проведення відповідних заходів повторні дослідження питної води відповідали вимогам. Також, досліджено понад 20 проб води відкритих водойм за бактеріологічними  та паразитологічними показниками, відхилень не виявлено.

Загалом за участю фахівців лабораторного центру на даний час здійснено моніторингові обстеження понад 140 дитячих закладів відпочинку та оздоровлення де проведено понад 550 лабораторно-інструментальних, відхилення виявлені в 0,5% проб.

У разі виявлення невідповідностей нормам лабораторних та інструментальних досліджень, спеціалісти лабораторного центру надали понад 90 рекомендацій керівникам (власникам) закладів оздоровлення та відпочинку, щодо  забезпечення належних умов для оздоровлення та відпочинку дітей.

Державний контроль, зокрема, за додержанням законодавства з питань науки, мови, реклами, освіти, культури, охорони здоров’я, материнства та дитинства, сім’ї, молоді та неповнолітніх, соціального захисту населення, фізичної культури і спорту, на відповідних територіях здійснюють місцеві державні адміністрації.

Функції із здійснення державного контролю (нагляду) за дотриманням вимог санітарного законодавства виконує Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.