На офіційному сайті Глобальної ініціативи з ліквідації поліомієліту з посиланням на дані останнього звіту ВООЗ міститься інформація, що Україна входить в п’ятнадцятку країн світу, в яких зберігається ризик повернення вірусу поліомієліту. Окрім України, в переліку країн ризику поліо знаходяться Камерун, Центрально-Африканська Республіка, Чад, Конго, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Ірак, Кенія, Ліберія, М’янма, Нігер, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Південний Судан. Україна та ці країни залишаються під загрозою повернення поліомієліту через низькій рівень вакцинації та недоліки в епіднагляді.

Проте, є чотири ендемічні країни, де циркуляція дикого вірусу поліо досі не припинена. Це: Афганістан, Пакистан, Нігерія та Сирія. В Нігерії, після 2 років спокою, у липні 2016 року знову зареєстровано 4 випадки поліомієліту. В червні 2017 року в Сирії, вперше з 2014 року, зафіксовано спалах поліомієліту. Про це повідомляє сайт Глобальної ініціативи з ліквідації поліо.

Для недопущення захворювання на поліомієліт усі громадяни, котрі прямують до країн, де існує ризик інфікування  вірусом поліомієліту (Афганістан, Пакистан, Нігерія та Сирія) повинні бути повністю вакцинованими проти поліомієліту. Особи, що відвідують ці регіони на період більше 4 тижнів повинні отримати додаткову дозу оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) або інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) не менш ніж за чотири тижні до здійснення міжнародних поїздок. Якщо потрібно здійснити невідкладну міжнародну поїздку, імунізацію однією дозою полівакцини треба обов’язково здійснити до від’їзду.

З метою профілактики поліомієліту в ендемічних країнах необхідно:

  • суворо дотримуватись заходів особистої гігієни;
  • не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води, тощо). Для пиття i приготування їжі використовувати воду питну в герметично упакованих місткостях або кип’ячену водопровідну;
  • перед вживанням свіжих овочів, фруктів, сухофруктів та зелені після їх миття під проточною водою, проводити ополіскування кип’яченою чи бутильованою водою;
  • вживати в їжу тільки безпечні харчові продукти, дотримуватись гігієни харчування;
  • для купання використовувати лише офіційно відкриті для цього пляжі або місця для відпочинку;
  • при подорожі з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни.

 

Щоб бути захищеною від поліомієліту, кожна дитина, починаючи з двохмісячного віку до 14 років, повинна отримати 6 щеплень. Перші два щеплення проводять із застосуванням Інактивованої вакцини проти поліомієліту (ІПВ), третя доза та три подальші ревакцинації проводяться з використанням оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).

Вакцини для профілактики поліомієліту наявні в медичних установах області.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».