На Волині підтверджений випадок лептоспірозу в мешканця Луцького району. Епідрозслідуванням встановлено, що чоловік захворів після чищення копанки на присадибній ділянці. На 6 добу в нього значно підвищилася температура тіла (до 40°С), з’явилися загальна слабкість, сильна втомлюваність, болі в литкових м’язах.  Три доби чоловік лікувався самостійно, а коли помітив пожовтіння склер,  звернувся до лікувальної установи за місцем проживання. Підозра на захворювання на лептоспіроз згодом була підтверджена лабораторними дослідженнями. Хворий отримав відповідне лікування.

Лептоспіроз (водяна гарячка, лугова гарячка, болотна гарячка) – це гостре інфекційне захворювання. Характеризується ураженням м’язів, печінки і нирок та супроводжується хвилеподібною гарячкою. При відсутності вчасного звернення за медичною допомогою та належного лікування можливі важкі ураження нирок, менінгіт і навіть смерть пацієнта. Ця недуга вражає як людей, так і тварин.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання в заражених водоймах, риболовлі, сінокосу на зволожених і заболочених територіях, при догляді за хворими й інфікованими тваринами тощо.

Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів, також це можуть бути худоба, собаки, дикі тварини. У тіло людини бактерія лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі, а також слизові оболонки (очі, ніс, рот). Людина може захворіти в період від 2 днів до 4 тижнів після інфікування.

Основні симптоми лептоспірозу

  • висока температура тіла;
  • головний біль; 
  • озноб; 
  • біль у м’язах; 
  • блювання та діарея;
  • жовтяниця,  почервоніння очей; 
  • висип на шкірі

Лептоспіроз буває складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань. До того ж, інколи недуга може мати безсимптомний перебіг. Однак, характерним проявом захворювання є різка болючість у литкових мязах.

Тож, якщо у вас є симптоми захворювання і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою — зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, адже захворювання швидко прогресує. Несвоєчасне звернення до лікаря може коштувати життя.

Довідково: За 6 місяців 2022-го в Україні зареєстрували 32 випадки лептоспірозу, 13 із них – у  червні. На Волині за останні 3 роки виявлено 3 хворих. Характерно, що всі хворі мали контакт з водоймами (під час рибальства, або відпочинку біля водойми).

У результаті моніторингу, здійсненого фахівцями Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб, визначено до 100 природних осередків лептоспірозу майже в усіх районах. Це є потенційною загрозою для подальшого поширення інфекції на території області.

Щоб запобігти випадкам захворювання на лептоспіроз необхідно:

  • здійснювати дератизацію приміщень та захищати від гризунів місця проживання людей та зберігання харчів, а особливо — джерел водопостачання;
  • у жодному разі не використовувати воду з відкритих водойм для пиття і приготування їжі, для миття овочів, фруктів;
  • при проведенні сільськогосподарських та робіт біля водойм використовувати індивідуальні засоби захисту.

За матеріалами ЦГЗ МОЗ:  https://phc.org.ua/

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.