Лабораторія особливо небезпечних інфекцій

ДУ «Волинський   обласний лабораторний Центр  ДСЕСУ»

— єдина лабораторія  в області, що здійснює моніторинг об`єктів довкілля на наявність збудників природно-вогнищевих особливо   небезпечних інфекцій.

—  досліджує матеріал від хворих з діагнозами, що не виключають

захворювань на особливо небезпечні інфекції (сибірка, бруцельоз, лептоспіроз, холера, туляремія, легіонельоз  тощо)

—  входить в систему епідеміологічного нагляду за природно — вогнищевими особливо небезпечними інфекціями.

— входить в систему медичного нагляду і лабораторного контролю області (СМНЛК) і є базовою для головної  лабораторії  по індикації біологічних патогенних агентів при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного, соціального характеру, біологічної загрози тощо.

укомплектована фахівцями   найвищої кваліфікації – персонал лабораторії досвідчений і підготовлений на базах протичумних закладів України, Центрах індикації біологічних патогенних агентів, робочих місцях, семінарах тощо.

атестована на проведення досліджень різними методами лабораторної діагностики в тому числі і методом  біологічних проб.

 

— оснащена Боксами біологічної безпеки BL2 згідно міжнародних вимог, в наявності дозвіл  Центральної режимної комісії на роботу з збудниками інфекційних захворювань  2 – 4 груп патогенності

— є базовою для підготовки лікарів-бактеріологів, лаборантів з бактеріології області по режиму роботи  та актуальних питань лабораторної діагностики особливо небезпечних інфекцій,