За пройдений період року  в 13 регіонах України зареєстровано більше 1600 випадків кору, з них понад 1100 серед дітей, двоє дітей в Одеській області померли.

На Волині  черговий епідемічний підйом кору прогнозувався на 2017 рік. В зв’язку з низьким рівнем охоплення щепленнями  цей підйом може бути непередбачуваним. Станом на 30.10.2017року в області  три випадки кору. Двоє захворілих проти кору не прищеплені. Третій випадок зареєстрований  в  учениці 2 класу загальноосвітньої школи №3 м. Луцька. Існує загроза поширення  інфекції  серед школярів, оскільки 50% учнів цього класу та 30% учнів  школи — не прищеплені проти кору згідно віку, а 55 осіб  не мають жодного щеплення проти кору.

Незважаючи на те, що кір традиційно вважають так званою «дитячою» хворобою, їй піддаються і дорослі люди, більш того, кір у дорослих протікає набагато важче.  Переважно хворіють ті, хто не був вакцинований проти кору.

Дана недуга належить до розряду гострих інфекційних хвороб і викликається специфічним видом вірусу. Для поширення захворювання необхідні три умови: хворий на кір (джерело інфекції), повітряно-крапельний механізм передачі вірусу  і сприйнятливий до захворювання організм. Хвора людина є заразною не лише тоді, коли вже є ознаки захворювання, але і за кілька днів до їх виникнення.

Починається захворювання зі слабкості та млявості, порушення сну і апетиту, різкого підвищується температура до 39-40˚С і вище. Сухий кашель, червоні повіки, сльозотеча, гнійний кон’юнктивіт, далі з’являється  рясний яскраво-червоний висип, котрий характеризується послідовністю зверху вниз – на обличчі, за вушною раковиною, на волосистій частині голови, шиї, тілі, кінцівках. Висип має тенденцію до злиття й утворення більших плям, що виступають над поверхнею шкіри.  З появою таких симптомів, необхідно не зволікаючи звернутись до лікаря.

У невакцинованих осіб можливі тяжкі  ускладнення з ураженням бронхів,  легень, головного мозку.

Єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього лишається проведення дітям профілактичних щеплень, внаслідок чого і виробляється імунітет до хвороби.

Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинацію — у 6  років.

Закликаємо батьків вакцинувати дітей, щоб вберегти їх  від цього небезпечного захворювання. Щеплення  проводяться в кабінетах щеплень  територіальних дитячих поліклінік та центрів первинної медико-санітарної допомоги. Тривалентна  вакцина  проти кору, епідпаротиту та краснухи  в даний час є в наявності, очікується  чергове централізоване поступлення в регіон.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».