В Україні, передусім – в західних областях, нині реєструється найбільше випадків захворювання на кір. По  кількості  хворих Волинь входить в першу десятку уражених областей.  В зв’язку з цим ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжує здійснювати епіднагляд за станом захворюваності на кір в області, організовує та проводить  профілактичні та протиепідемічні заходи  в осередках захворювань в межах компетенції та чинного законодавства.

Про стан захворюваності кором та організацію роботи з імунопрофілактики неодноразово заслухано в органах влади та місцевого самоврядування,  прийняті відповідні розпорядчі документи. Лікарями-епідеміологами лабораторного центру проводяться наради-семінари у закладах охорони здоров’я та освіти, зустрічі з батьками, котрі відмовляються щеплювати своїх дітей.

Проведення наради щодо профілактики кору в Маневицькому районі

Зокрема, у Маневицькому районі значно поліпшилась профілактична робота щодо недопущення поширення кору. З ініціативи голови Маневицької районної державної адміністрації здійснюються  виїзди груп в навчально — виховні заклади, де зафіксовано низькі рівні охоплення щепленнями. За останніх десять днів у районі проведено понад 500 щеплень, а це практично піврічний показник. На сьогодні кількість не щеплених в Маневицькому районі  зменшилась в 2,7 рази, по Колківській ОТГ –  в 4 рази, по Прилісненській ОТГ – в 1,7 рази.

В результаті проведених організаційних, протиепідемічних просвітницьких заходів та за результатами епідемічних розслідувань у вогнищах за останній місяць виконання щеплень проти кору значно активізувалось у всій області. В листопаді щеплено 10055 осіб, що в 4 рази більше ніж попереднього місяця (в жовтні 2018р. – 2450 осіб). Із числа вакцинованих, 3 тисячі осіб – це дорослі із групи ризику, котрі щеплені за епідемічними показами (медики, педагоги, соціальні працівники, тощо).

Область забезпечена достатньою кількістю якісної вакцини КПК, зробивши щеплення якою можна захиститись одразу від трьох інфекцій: кору, краснухи та епідемічного паротиту. Вакцинуватись за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі із груп ризику в закладах охорони здоров’я  по місцю проживання.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема — залежить від рівня охоплення щепленнями у країні. Для формування колективного імунітету необхідно, аби рівень вакцинації досягав 95–98%.