Під час інспекції харчування в Німеччині було встановлено, що в кожному другому зразку куряче м’ясо містить бактерії групи кишкової палички, яка вказує на порушення санітарних норм при забої птиці.   У 47,8 % вони є інфікованими кампілобактеріями. Ці бактерії живуть у товстому кишківнику тварин і можуть викликати інфекційну діареєю в організмі людини.

За даними Інституту Роберта Коха, майже 68 000 випадків кампілобактеріозу  були зареєстровані в Німеччині минулого року, що робить їх одним з найпоширеніших інфекцій. Більш поширеними є тільки грип і норовіруси.

Це захворювання поширене практично повсюдно і пов’язане з інтенсифікацією тваринництва, міжнародною торгівлею. У деяких країнах на кампілобактеріоз хворіють частіше, ніж на сальмонельоз або шигельоз. Зараження кампілобактеріями є однією з головних причин бактеріального ентериту у людей.

У США щорічно реєструється 2-2,5 млн випадків цієї хвороби у людей. Значне поширення кампілобактерій у свійських тварин, птахів забезпечує високу можливість зараження людей. Кампілобактерії складають велику частку «діареї мандрівників», особливо при подорожах до країн Південно-Східної Азії.

Резервуаром та джерелом інфекції для людини є тварини, переважно свійські та сільськогосподарські (кролики, свині, корови, кози, вівці), птахи. Сприйнятливість є високою, однак переважно хворіють діти до 10 років. У осіб, що мають професійний контакт із сільськогосподарськими тваринами, існує підвищений ризик інфікування кампілобактеріями. Пік захворюваності припадає на літо та осінь.

Впродовж останніх років в області кампілобактеріоз не діагностується. Згідно статистичних даних за 10 місяців поточного року в Україні зареєстровано 124 випадки кампілобактеріозу, з них 58 у  Запорізькій   області.

Аналізуючи етіологічну розшифровку гострих кишкових інфекцій  по області з початку року, лікарі-епідеміологи Волинського  обласного  лабораторного  центру зазначають, що  35% всіх випадків гострих кишкових інфекцій — це гастроентероколіти  невстановленої етіології. Справа в тім, що при розшифровці випадків діареї не використовується достатній спектр бактеріологічної діагностики.

Бактеріологічна лабораторія  ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та мікробіологічні лабораторії структурних підрозділів атестовані на проведення діагностичних досліджень гострих кишкових інфекцій, в т. ч. кампілобактеріоз.

Основу профілактики кампілобактеріозу складають ветеринарні санітарні заходи, спрямовані на попередження інфікованості тварин і птахів, проведення винищувальних і лікувальних заходів серед хворих тварин. Запобігання поширення хвороби починається з контролю за якістю кормів, дотримання правил утримання тварин і птахів у господарствах та фермах. Необхідна постійна ветеринарно-санітарна експертиза на бойнях, дотримання санітарно-гігієнічних вимог в технології приготування та зберігання молочних продуктів, м’яса тварин і птиці.

Тому будьте прискіпливішими до вибору їжі і пам’ятайте, що наше здоров’я залежить від якості продуктів, які ми вживаємо!

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».