Волинь вийшла на другий етап послаблення карантину. У кілька етапів запустять міський та міжміський транспорт по всій області, окрім смт. Олика Ківерцівського району, м. Ковеля та Ковельського району (де реєюстуються високі показники захворюваності на COVID-19) .

Окрім цього, стало можливе проведення спортивних заходів без глядачів (до 50 осіб), релігійних заходів із дотриманням дистанцій, можуть працювати готелі, можна запускати нерегулярні перевезення у міському, приміському, міжміському та обласному сполученнях, дозволяється відвідування закладів освіти.

Із 1 червня можуть розпочати  роботу заклади дошкільної освіти, фітнес-зали, спортзали, тощо. Усі ці заклади можуть розпочати роботу  лише з дотриманням усіх протиепідемічних норм та з дотриманням типових рекомендацій головного державного  санітарного лікаря України.

 Таке Рішення 29 травня було прийняте Волинською регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України та рекомендацій МОЗ. 

Керівником робіт з ліквідації надзвичайної ситуації регіонального рівня видано наступні розпорядження (за посиланнями):

Розпорядження керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації регіонального рівня від 29 травня 2020 року №52 «Про забезпечення виконання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту та під час проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, на території Волинської області»

Розпорядження керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації регіонального рівня від 29 травня 2020 року №53 «Про забезпечення виконання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в готелях, закладах дошкільної освіти, перевезення пасажирів громадським міським, приміським, міжміським транспортом на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 на території Волинської області»

Розпорядження керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації регіонального рівня від 29 травня 2020 року №54 «Про забезпечення виконання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, на території Волинської області»

Вкотре наголошуємо, що дотримуватися правил безпеки в умовах пандемії COVID-19 слід незалежно від того, діє карантин чи ні.

Дотримання фізичної дистанції та самоізоляція — це ті, заходи, які мають застосовуватися не лише під час карантину, а і тоді, коли це фактично необхідно. Тому варто розуміти чим карантин відрізняється від самоізоляції та фізичного дистанціювання.

Карантин — це обмеження діяльності або фізична ізоляція людей, які не мають ознак захворювання. Мета карантину — запобігти поширенню захворювання на ранніх етапах.

Самоізоляція означає обмеження контактів хворих з симптомами COVID-19 для попередження подальшого поширення хвороби.

Фізичне дистанціювання передбачає дотримання безпечної дистанції із оточуючими. ВООЗ рекомендує перебувати від оточуючих на відстані не менше метра. Це правило має дотримуватися кожен незалежно від наявності чи відсутності ознак захворювання або контактів з хворими на COVID-19.

 Під час кашлю, чхання або розмови, з носа або рота людини виділяються дрібні краплі, які можуть містити вірус. Перебуваючи занадто близько, ви можете вдихнути ці краплі і заразитися, якщо людина хвора COVID-19.

При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома!