Дітей іноді не вберегти від падіння з велосипеда чи збитого коліна. Але у батьків є спосіб захистити здоров’я своєї дитини – це вакцинація!

Поки інформаційне поле заповнене дискусіями про вакцину від коронавірусу, важливо не забути й про інші щеплення. Переривання планової вакцинації, підвищує ймовірність спалахів інфекцій та захворювань.

Зараз в Україні є можливість безкоштовно щепити дитину проти 10 захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту B, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Очікується, що з 2022 року цей перелік доповнить вакцина від пневмокока https://bit.ly/34AT97Y.

Міністерство охорони здоров’я також рекомендуємо додатково щепитись від ротавірусної інфекції, вітряної віспи, пневмококової інфекції, гепатиту A, менінгококової інфекції, грипу, папіломавірусної інфекції.

Щеплення потрібні, щоб захистити у першу чергу себе та навколишніх. Пам’ятайте, що поруч можуть бути люди, які через певні медичні протипокази не мають можливості щепитись. Вони залежать від надійного рівня колективного імунітету.

Попри пандемію у 2020 році в Україні 80% дітей отримали планові щеплення https://bit.ly/3uzLdhH. За рекомендацією ВООЗ, для повноцінного захисту потрібно досягти охоплення вакцинацією на рівні 95%.

Карантин не скасовує рутинні щеплення. Переконайтесь, що графік вакцинації вашої дитини не порушений. Адже своєчасна й повна вакцинація допомагає знизити ризик захворювань та запобігти тяжким наслідкам хвороби.

Імунізація – це найбільша інвестиція в майбутнє ваших дітей!

Додаткова інформація:

Все, що варто знати про вакцинацію: https://bit.ly/3fJhIpP

Дані про охоплення щепленнями та наявність вакцин у регіонах: https://bit.ly/3fDIxM3

Інформацію підготовлено за матеріалами Міністерства охорони здоров’я https://www.facebook.com/moz.ukr/photos/pcb.1864692970360466/1864691733693923