За оперативними даними, станом на ранок 16 березня 2020 року у  світі зареєстровано 169,4 тисяч випадків захворювання COVID-19 (+13,0 тис. в порівнянні з попередньою добою), з них 6513 (+680) випадків смерті (Китай +15), летальність 3,8%, поза Китаєм — 3296 випадків (+666). В той же час  видужала — 77,3 тисяч (46,0%).

В 110 країнах світу — 88,2 тисячі випадків (+12,8 тисяч), померлих 3296 (3,7%).

Розвиток ситуації в реперних точках світу:

 • Італія: 24,7 тис. (+3,5 тис.) випадків, летальних — 1809 (+368);
 • США: 3783 (+975 вип.) випадків, 69 померлих (+28);
 • Німеччина 5813 (+1228) випадків, 13 (+4) померлих
 • Іспанія — 7847 (+1456) випадків, 292 померло (+96).

16 березня в Україні зафіксовано два нових випадки інфікування коронавірусом COVID-19 в Чернівецькій області.

На сьогодні за результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру отримано 5 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (4) та Житомирська (1, летальний випадок) області.

 Міністерством охорони здоров’я спільно з Міністерством освіти і науки сформували рекомендації щодо безпеки дітей під час поширення коронавірусної інфекції COVID-19.

Уряд країни  оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня, однак просто не ходити в школу чи інший навчальний заклад — недостатньо.

Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину і від чого берегти дітей.

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно контактним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.

ЩО РОБИТИ: 

 • попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар;
 • нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук);
 • попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки;
 • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується;
 • посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення;
 • важливо уникати місць масового скупчення людей!

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання. 

ЩО РОБИТИ: 

у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

 • мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
 • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
 • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
 • не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження

ЧЕТВЕРТЕ. Коли варто використовувати одноразову медичну маску для обличчя?

Використовувати медичну маску рекомендується, якщо у вас є такі симптоми, як кашель або чхання, для захисту інших. Якщо у вас немає таких симптомів, не потрібно носити маску.

Якщо ви використовуєте маски, їх необхідно носити та утилізувати належним чином, щоб забезпечити їх ефективність та уникнути підвищеного ризику передачі вірусу.

П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.

Пам’ятайте! Оголошений карантин –не канікули! Це не означає, що діти, які не пішли до школи, мають проводити свій вільний час у закладах дозвілля, чи збиратися у клубах та інших громадських місцях. Це означає, що треба проводити час або вдома, або на свіжому повітрі, але уникаючи масового скупчення людей!