Нагадуємо, що вакцинація – єдиний безпечний спосіб захисту від інфекцій, які можуть призвести до ускладнень, інвалідності та навіть смерті.
На сьогодні в Україні за календарем щеплень проводять обов’язкову імунізацію від десяти захворювань – туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правцю, кору, краснухи, епідемічного паротиту, вірусного гепатиту В та гемофільної інфекції.
У зв’язку із дуже низьким рівнем імунізації нашого населення (колективного імунітету) існує високий ризик поширення даних інфекційних захворювань як серед дитячого так і дорослого населення.
Протипоказань до проведення щеплень небагато. Всі вони регламентуються наказом МОЗ України від 11.08.2014 №551. Це наявність гострої хвороби чи загострення хронічної, вроджений чи набутий імунодефіцитний стан (для живих вакцин), анафілактична реакція на попереднє введення вакцин, прийом цитостатичної терапії.
Не є протипоказами цукровий діабет, дитячий церебральний параліч, бронхіальна астма, атопічний дерматит, гіпотиреоз, недоношеність в анамнезі.Вакцинація захищає дитину із хронічними захворюваннями від тяжких інфекцій!
Зверніться до свого сімейного лікаря чи педіатра для вияснення статусу імунізації та, при потребі, зробіть щеплення.