Влітку інфекції поширюються швидше. А в умовах війни ризики інфікуватися зростають. Антисанітарія, відсутність чистої питної води та неможливість підтримувати гігієну рук і тіла – все це може призвести до зараження. Тому важливо розуміти способи передачі інфекції та як уникнути інфекційні захворювання.

     Способи передачі інфекції:

  • Найпростіший спосіб підхопити більшість інфекційних захворювань — контактувати з інфікованою людиною. Тому намагайтеся зберігати дистанцію та використовувати засоби індивідуального захисту при контакті з людиною, яка має симптоми інфекційного захворювання.
  • Також можна підхопити інфекцію, контактуючи з тваринами та комахами. Тому якщо вас вкусив кліщ, комар, невідома вам комаха, або собака/кіт — зверніться до лікаря за допомогою. Звісно, якщо це можливо.
  • Інфекційні захворювання також можуть передаватися через воду чи їжу. Тому дотримуйтеся правил безпеки харчових продуктів: мийте овочі та фрукти перед вживанням; зробіть запас води та регулярно оновлюйте його; перевіряйте умови зберігання запасів продуктів, особливо консервів, та їх термін придатності.
  • Багато мікробів можуть затримуватися на предметах побуту, як-от стільниці, ручки дверей. Тому дотримуйтеся чистоти в домі, робіть вологе прибирання.

     Профілактика інфекційних захворювань

  • Багатьом інфекційним захворюванням можна запобігти завдяки вакцинації. Тож, ретельно дотримуйтеся Календаря щеплень.
  • Дотримання правил гігієни та харчової безпеки. Мийте руки, їжу, доглядайте своє помешкання.
  • Якщо ви належите до групи ризику, наприклад, маєте знижені можливості імунітету до боротьби з інфекціями, то порадьтеся зі своїм лікарем щодо вашого стилю життя та додаткових вакцин.

     Піклуйтеся про своє здоров’я!

Джерело – НСЗУ для пацієнта:

https://www.facebook.com/nszu.care/posts/pfbid0U7Ura6DH3ALfTnS5iLGMtacGRef6xdyNjiCSjoBstv26FNNqei5Em4zPkxs4ggFel

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.