Ультрафіолетове проміння не лише прискорює фотостаріння шкіри, викликаючи зморшки та пігментні плями, а й підвищує ризик раку шкіри та меланоми. Влітку ці чинники особливо актуальні.

     Щоб зменшити негативний вплив ультрафіолетового проміння, захищайте шкіру всіма можливими способами:

     Носіть капелюх. Для максимальної безпеки пересвідчіться, що він має таку форму, що затіняє обличчя, вуха та потилицю. Уникайте капелюшків із дірками, що пропускають сонячне світло.

     Захищайте очі та правильно підбирайте сонцезахисні окуляри. Ці аксесуари зменшують шкідливий вплив сонця на очі. Сумлінні виробники наносять на всю продукцію маркування, що вказує ступінь поглинання шкідливого випромінювання, або категорію затемнення. Категорія 4 (UV 400) означає, що лінзи пропускають найменшу кількість світла, а 0 – найбільше. Найоптимальніший варіант – категорія 3: підходить для яскравої сонячної погоди і прогулянок. Важливо захищатися від UVA та від UVB випромінювання, тому стежте за тим, щоб виробник вказував, що скло в окулярах блокує ці типи променів.

     Завжди використовуйте сонцезахисний крем широкого спектру з SPF 30, або вище. Управління США з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) рекомендує, що товщина нанесення крему з SPF для ефективного захисту повинна становити 2 мг/см². Тобто потрібно, щонайменше, 30-35 мл засобу, щоб намастити тіло дорослої людини. Також слід не забувати про шию, скроні та вуха, адже вони потребують посиленого захисту.     

     Пийте більше рідини, щоб уникнути зневоднення організму.

     Обмежуйте час перебування на сонці. Ультрафіолетове випромінювання сонця найбільш інтенсивне з 11 години ранку до 16 години вечора.

     Засмагу можна зробити трохи безпечнішою, якщо перебувати на сонці протягом 15-20 хвилинна день.

     За даними Національного канцер-реєстру України, торік на Волині було зареєстровано 310 випадків немеланомних злоякісних новоутворень шкіри, із них 112 – у чоловіків, 198 – у жінок. 11 випадків – летальні. Щодо меланоми, показники, відповідно, становлять 51 випадок за рік (15 і 36), летальних – 13.  

За матеріалами ЦГЗ МОЗ, фейсбук-сторінки МОЗ:

https://phc.org.ua/

https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid026qWXa6tPtB56RxbpMnCpGXE3tTHphLfyiRQGfuFrjwtrFs7tdMHJQdy3RwBiRfRDl

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.