Майже 700 тисяч українців не отримали другу дозу вакцини проти COVID-19, ще понад 14 мільйонів не зробили бустерне щеплення. Такі дані за станом на 26 червня повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України  Ігор Кузін. 

«З об’єктивних причин, зумовлених повномасштабним вторгненням російської федерації, спостерігаємо зменшення темпів вакцинації проти коронавірусної хвороби. Разом з тим, останні чотири місяці середня кількість зроблених щеплень становить близько чверті мільйона на місяць. Варто зазначити, що ще 689 тисяч українців не завершили базовий курс вакцинації, а понад 14 мільйонів не отримали бустерну дозу», — зазначив Ігор Кузін. 

Статистика свідчить, що найбільше українці зараз роблять бустерних щеплень

Загалом, першу дозу отримали 15,9 мільйона людей, завершили базовий курс вакцинації — 15,2 мільйона, отримали бустерне щеплення — 1,4 мільйона українців.

Медична інфраструктура з вакцинації наразі дозволяє робити щепленням всім, хто цього потребує, у відносно безпечних регіонах. Лише за минулий тиждень працювали майже 2500 пунктів щеплення та 109 центрів масової вакцинації. Щеплювали українців 463 мобільні бригади. Актуальний перелік пунктів щеплень можна знайти за посиланням bit.ly/vaccinationpoints.

За цей період найефективніша робота пунктів щеплень, з огляду на їх кількість та кількість проведених щеплень, спостерігається у Волинській і Тернопільській областях та у Києві. 

Важливо, що в Україні наразі достатньо вакцин — майже 10 мільйонів. Зокрема, йдеться про вакцини Cominarty від Pfizer та CoronaVac.

«Зараз особливо важливо піклуватись про себе та здоров’я близьких, адже цим ми не лише зберігаємо власне життя, а й даємо змогу медикам працювати задля порятунку постраждалих внаслідок війни. Тому закликаю всіх, хто ще не отримав необхідне щеплення, надолужити пропущене», — підсумував Ігор Кузін. 

На Волині за минулий тиждень проведено 1174 щеплення проти COVID-19. Першою дозою щеплено — 130 людей, другою  – 212,  бустерною – 832.

Від початку вакцинальної кампанії проведено 714695 щеплень: одну дозу отримали 352179 людей, дві дози – 338999, додаткову дозу – 467 , бустерну – 23050.

На сьогодні в області діють 88 пунктів щеплення, 26 мобільних бригад і 5 центрів  вакцинації населення. 

Довідково: В Україні дозволили одночасно вводити вакцини проти COVID-19 та вакцини проти інших інфекційних хвороб дітям від 12 років та дорослим.

Це рішення затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1067 від 20 червня 2022-го. Відтепер за один візит до медичного закладу можна буде щепитися одразу від кількох небезпечних хвороб.

Джерело – МОЗ України:

https://moz.gov.ua/article/news/majzhe-700-tisjach-ukrainciv-ne-otrimali-vchasno-drugu-dozu-vakcini-proti-covid-19

https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid0yEXj7qu4xGZ9ziNyKJzcpkn9k9HviNRyJ7Feojy32ANHHDKZtQyMNkSq6XtWWazFl

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.