Із першого дня повномасштабного російського вторгнення кількість охочих стати донорами крові та її компонентів значно зросла в усіх регіонах України.

Наразі гострої потреби в запасах крові в країні немає. Проте, всі охочі можуть зареєструватися в резерв ДонорUA і прийти на донацію тоді, коли з вами зв’яжеться координатор у вашому місті: https://account.donor.ua/register

Хто може бути донором крові та її компонентів?

Донорами крові в Україні можуть бути здорові люди віком від 18 років і вагою від 50 кг (у деяких центрах крові приймають із вагою від 55–60 кг, наприклад, у Львівському обласному центрі служби крові).

Здорова людина — та, яка не має протипоказів. Якщо у вас є хронічні захворювання, ви приймаєте ліки, або стоїте на обліку — ви не можете бути донором тимчасово, або взагалі.

Якщо ви вирішили здати кров, обов’язково візьміть із собою ПАСПОРТ. Також можна скористатися електронними документами в додатку «Дія».

На сайті https://donor.ua розміщена детальна інформація про:

  • абсолютні протипокази;
  • тимчасові протипокази;
  • як підготуватися до кроводачі;
  • рекомендації щодо харчування перед донацією;
  • інтервали між різними видами донацій;
  • графіки роботи центрів крові у вашому місті.

Сьогодні тисячі людей маленькими кроками наближають країну до перемоги. Стань частинкою цього руху супергероїв, поповнивши команду резерву донорів крові.

Джерело: https://www.facebook.com/phc.org.ua/posts/3903756413082391

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та  ЦГЗ МОЗ України.