25.09.2015

сказ

        Аналіз стану захворюваності сказом серед тварин на Волині засвідчив напруженість епідситуації у вересні поточного року, коли лабораторно підтверджено сказ серед тварин у 7 випадках: по 3 — у Горохівському та Любешівському, 1 – в Рожищенському районах. В більшості випадків сказ підтверджено у диких тварин (рижих лисиць), доставлених при плановому їх відстрілу та у 2 інших тварин: єнот — в Любешівському та дрібна рогата худоба (козлик) — в Горохівському районах.

          Вкрай небезпечні для людини контакти з хворими на сказ тваринами. Лише у вересні із 7 хворими на сказ тваринами контактувало 9 осіб, які наразі проходять курс профілактичного антирабічного лікування.

          Держсанепідслужба області застерігає про небезпеку контактів з підозрілими тваринами, особливо дикими чи бродячими. А в разі підтвердженого факту захворювання на сказ у тварини та контакту з нею, необхідно звернутись до медичної установи за місцем проживання та виконувати всі рекомендації лікарів. Важливо, ні в якому разі не відмовлятись від щеплень, як єдиного запобіжного заходу вберегтись від небезпеки захворіти на сказ.