За інформацією Державної регуляторної служби України, розміщеній на офіційному сайті служби 19.03.2018 року,  уніфіковані форми актів ряду органів державного нагляду (контролю), зокрема, Держпродспоживслужби, не відповідають вимогам Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та постанові Кабінету Міністрів України від 28.08.2013 № 752.

Уніфіковані форми актів, які не відповідають вимогам Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)» від 28.08.2013 № 752, можуть бути застосовані виключно у частині, що не суперечать вимогам згаданих закону та постанові Кабінету Міністрів України.

Згідно з частиною 15 статті 3 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов’язані використовувати виключно уніфіковані форми актів.

При цьому статтею 10 цього закону про контроль встановлено, що суб’єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю), якщо органом державного нагляду (контролю) не була затверджена та оприлюднена на власному офіційному веб-сайті уніфікована форма акта, в якій передбачається перелік питань залежно від ступеня ризику.

На сайті Держпродспоживслужби області оприлюднені уніфіковані форми актів, котрі складаються за результатами перевірок суб’єктів господарювання у частині дотримання санітарного законодавства, зокрема, для промислових підприємств, лікувально-профілактичних, дошкільних навчальних закладів, радіотехнічних об’єктів, об’єктів  сфери питного водопостачання Ці форми актів затверджені наказом МОЗ України  від 10.04.2013р. №287 і передбачені для застосуванням посадовими особами територіальних органів Державної санітарно-епідеміологічної служби України. Державна санепідслужба України ліквідована розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.03.2017р. №348. Держпродспоживслужба  не є правонаступником ліквідованої Держсанепідслужби. Тому використання фахівцями Держпродспоживслужби вищезазначених уніфікованих актів при здійсненні планових заходів державного нагляду (контролю) є неправомірним. Окрім цього, уніфікована форма акту для перевірки дошкільного навчального закладу розроблена на відповідність уже недіючого СанПіН  № 3231-85 і не може застосовуватись на даний час. Відсутні уніфіковані форми актів перевірки дотримання санітарного законодавства у загальноосвітніх навчальних закладах, школах-інтернатах, закладах соціальної сфери, побутового обслуговування, перукарнях тощо.