З 11 травня в Україні, за рішенням Уряду, розпочався перший етап послаблення карантину, запровадженого через пандемію коронавірусу.

Зокрема, з 11 травня дозволена робота перукарень і салонів краси, стоматологій, відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, дитячих та спортивних майданчиків.

Уряд дозволив діяльність закладів громадського харчування на винос та літніх майданчиків у них, закладів побутового обслуговування, торгівлю непродовольчими товарами в магазинах, зокрема й у ТРЦ.

Поновлюють діяльність музеї, зокрема й просто неба, історико-культурні заповідники, проте їх керівництво вирішуватиме, чи прийматимуть вони відвідувачів.

Дозволено тренування спортсменів національних збірних команд, діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів, психологів. Підприємства, які працюють у галузі засобів масової інформації, теж зможуть поновити діяльність.

При цьому, усі послаблення дозволені за умови дотримання суворих протиепідемічних та санітарних критеріїв. 

Головним державним санітарним лікарем України 09.05.2020р. затверджено ряд тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, на період карантину у зв’язку з поширенням коранавірусної хвороби  (COVID-19),  котрі вступили в дію з 11 травня (доступні за посиланням):

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при здійсненні дозволених видів діяльності, які передбачають приймання відвідувачів у офісних приміщеннях в період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при роботі закладів громадського харчування на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні стаматологічної допомоги на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в перукарнях та салонах краси на період карантину у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Водночас, під забороною залишається діяльність фудкортів та зон розваг у ТРЦ, робота кінотеатрів і театрів, метрополітену, громадського транспорту без спецпропусків, приміське, міжміське, внутрішньообласне, міжобласне сполучення, регулярне залізничне та авіасполучення.

Закритими залишатимуться спортзали, фітнес-центри, заклади дошкільної, шкільної і вищої освіти.

Не дозволяється проведення масових заходів, переміщення групами більш ніж 2 особи, окрім супроводження дітей, перебування у громадських місцях дітей віком до 14 років без супроводу дорослих.

У громадських місцях необхідно одягати маску або респіратор, а виходячи з дому, потрібно мати з собою документ, що посвідчує особу.

Зберігається заборона на самовільне залишення місця самоізоляції та обсервації.