Мікробіологічна лабораторія відділу дослідження біологічних факторів ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України«  єдина лабораторія  в області, що здійснює моніторинг об`єктів довкілля на наявність збудників природно-вогнищевих особливо   небезпечних інфекцій. Проводить бактеріологічні, серологічні, біологічні дослідження біологічного матеріалу від людей. До цієї групи  відносять – сибірку, туляремію, бруцельоз, лептоспіроз, ієрсиніози, рикетсіози,  хворобу Лайма, холеру, лістеріоз, легіонельоз.

 Лабораторія має дозвіл Центральної режимної комісії на роботу зі збудниками 2-4 груп патогенності, атестована на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров’я.

 Лабораторія входить в систему епідеміологічного нагляду за природно — вогнищевими особливо небезпечними інфекціями.

Проводить підготовку лікарів-бактеріологів, лаборантів з бактеріології області по режиму роботи  та актуальних питань лабораторної діагностики особливо небезпечних інфекцій. Лабораторія забезпечена сучасним обладнанням відповідно до вимог міжнародних стандартів, а саме шафами біологічної безпеки ІІ рівня,  приладами для ПЛР- та ІФА-досліджень мікроскопом, автоклавами. В роботі використовують як класичні методи досліджень -бактеріологічний, серологічний та біологічний так і сучасні- ПЛР, ІФА діагностика.

Лабораторія проводить:

  • дослідження клінічного матеріалу  на виявлення збудників туляремії, ієрсиніозу, лептоспірозу.
  • мікроскопію кліщів для виявлення збудників бореліозу.
  • серологічні дослідження сироваток крові від людей на хворобу Лайма,  лептоспіроз, туляремію, лістеріоз.
  • дослідження об’єктів навколишнього середовища на виявлення збудників сибірки, туляремії,холери, лептоспірозу, легіонельозу,  хворобу Лайма.

   Персонал лабораторії має професійну підготовку з лабораторної діагностики особливо небезпечних інфекцій на базах   Української протичумної станції, Національного університету охорони здоров’я України ім. П. Л. Шупика, МОЗ України.

   Працівники лабораторії беруть участь у виконанні державних і міжнародних програм,  з моніторингу циркуляції збудників природно- вогнищевих та особливо небезпечних інфекцій.

 

Графік роботи:

Понеділок- пятниця з 8:00 до16:12, обідня перерва 13:00-14:00.

Прийом матеріалу понеділок- пятниця 8:30-15:00

Завідувач мікробіологічної лабораторії: Пахальчук Алла Йосипівна

Відповідальний лікар: Гаврищук Віра Йосипівна