Сьогодні, 27 вересня Головний державний санітарний лікар області Наталія Янко прийняла участь в колегії управління охорони здоров’я Волинської  облдержадміністрації, де було заслухано питання  про хід вакцинальної компанії від COVID-19  в області.

 У своєму виступі Наталія Янко ознайомила присутніх з епідемічною ситуацією  та станом вакцинації від  COVID-19 у Волинській області. Наголосила, що епідемічна ситуація стрімко погіршується. Станом на сьогодні область знаходиться  у «жовтій» зоні епіднебезпеки на підставі перевищення кількості нових випадків на 100 тис. населення (188 при рекомендованому 75 на 100 тис. населення) та перевищення коефіцієнта виявлення нових випадків (13% проти 4% рекомендованих для зеленої зони). 

Показники навантаження на  медичну систему не перевищені, однак мають тенденцію до зростання: рівень госпіталізації на становить 36,5% (при норимативному 50%), показник динаміки рівня госпіталізації — 23%.  Викликає занепокоєння щоденне збільшення завантаженості ліжок з киснем, що становить на сьогодні 45% (при норимативному 65%). Це свідчить про превалювання тюжких форм коронавірусної хвороби в області. Понад 98% госпіталізованих із COVID-19 – це невакциновані особи.

На епідпроцес в області впливає циркуляція мутованого штаму Дельта коронавірусу. Із 22 досліджень на виявлення мутацій віруру SARS-CoV-2, проведених за останні дні, всі мають позитивний результат. Серед них мешканці м.Луцька, Локачинського,  Луцького, Горохівського, Любешівського, Маневицького  районів.  Серед хворих дитина віком 2 років та дорослі особи віком від 18 до 69 років. Історія подорожі у хворих за межі області відсутня, що свідчить про місцевий шлях передачі.

Волинська область відноситься до одного з регіонів, де ріст захворюваності відбувається найінтенсивніше. За останній тиждень ріст становить 39% (зареєстровано 1129 випадків проти 811). На високому рівні знаходиться захворюваність дітей – 112 випадків за тиждень (10% від усіх зареєстрованих), що пов’язано з початком навчального року.

Найбільше занепокоєння на сьогодні викликає захворюваність у Луцькій територіальній громаді, де тижневий приріст захворюваності становить 55%, та потребує впровадження заходів, направлених на стабілізацію та локалізацію епідемічної ситуації. 

Станом на 27.09.2021р. проведено 220,5 тисяч щеплень від COVID-19  мешканцям області. Першу дозу отримали – 126,8 тис. осіб, що складає 12,4% всього населення області та 16% дорослого населення. Повністю імунізовані 2-ою дозою – 93,6 тис. осіб (9% всього населення області та близько 12% дорослого населення).

За останній тиждень проведено 18,7 тис. щеплень, що на 39% більше, ніж було проведено попереднього тижня — 13,5 тис. щеплень.

В області функціонує 9 центрів вакцинації населення у м. Луцьку — 4, по одному у містах Нововолинську, Володимир-Волинську, Ковелі, Любомлі та Камінь-Каширську. Загалом в Центрах вакцинації населення з початку їхньої роботи вакциновано 43,8 тис. осіб, що становить близько 20% від кількості проведених щеплень.

В області проводять вакцинацію на 88-ти пунктах щеплень на базі амбулаторій загальної практики сімейної медицини. Загалом ними проведено  понад  89 тис. щеплень.

З початку вакцинальної кампанії 36 мобільних бригад з вакцинації населення провели 87,5 тис. щеплень. За останній тиждень мобільними бригадами проведено 96 виїздів у заклади освіти області та проведено понад 3 тисячі щеплень освітянам. А взагалі ними проведено 4,4 тис щеплень.

     Станом на 27 вересня, повністю імунізовано близько 14 тис. освітян, що становить 36,4% від кількості працюючих та 10 250 медичних працівників (54%). Першу дозу отримали 22 тис. (58%) працівників освіти та 12,9 тис. (67%) медичних працівників.        

       У Волинській області функціонують 1 153 заклади освіти. Працівники у 422 закладах (37%) охоплені вакцинацією понад 80%.

Із  574 закладів загальної середньої освіти Волинської області — 253 заклади (44%) переведений на дистанційну форму організації освітнього процесу (5-11 класи).  В режимі онлайн працюють 61% закладів Ковельського району, 41% у Луцькому та Камінь-Каширському районі, 38 % у Володимир-Волинському районі.

 Наталія Янко зазначила, що ми знаходимось напередодні епідсезону грипу та ГРВІ. Епідемічний сезон 2020–2021 років є унікальним за вірусологічною характеристикою, оскільки циркуляції вірусів грипу майже не спостерігалося. Натомість у циркуляції значно домінували віруси респіраторної групи інфекцій. На це, зокрема, вплинули обмежувальні протиепідемічні заходи, які були введені у зв’язку з початком пандемії COVID-19.

Наразі в області спостерігається підвищення захворюваності на віруси респіраторної групи через циркуляцію вірусів SARS-CoV-2 та інших. За минулий тиждень на ГРВІ захворіло близько 4,2 тис. волинян проти 2,6 тис. попереднього тижня, Зростання — на 60%.

Цьогоріч епідсезон може бути більш інтенсивним, Це пов’язано з уже підтвердженою циркуляцією штаму «Дельта», який є більш контагіозним та спричиняє важчий перебіг захворювання. Тому пік захворюваності очікується раніше — у жовтні-листопаді, зважаючи на поточні тенденції захворюваності.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.