Як відомо, від 11.10.2021р. на Волині встановлено «помаранчевий» рівень епіднебезпеки. Відтак, відвідати супермаркети, торгові центр, кінотеатри тощо можна буде лише за наявності паспорту вакцинації.

Про це йшлося на засіданні Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, в якому прийняла участь головний державний санітарний лікар області Наталія Янко.

До участі запрошені:

  • голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко;
  • заступник голови облдержадміністрації Сергій Мовенко;
  • заступник голови облдержадміністрації Людмила Тимощук;
  • головний державний санітарний лікар області Наталія Янко;
  • представники поліції, органів влади та місцевого самоврядування.

В області перевищений показник госпіталізації 61,3 (при нормі не більше 60 на 100 000 населення). «Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки не передбачає додаткових обмежень, тобто діють протиепідемічні заходи «жовтої» зони. Та він є сигналом про наближення регіону до «червоної» зони. Про це повідомив голова ОДА Юрій Погуляйко.

Як зазначила Наталія Янко, епідемічна ситуація із COVID-19 в області продовжує ускладнюватись. За останній (40 тиждень) зареєстровано 2071 випадок хвороби проти 1682 попереднього тижня, ріст на 23%. В тому числі захворіло 234 дитини (12% від усіх випадків), проти 198 попереднього тижня, ріст на 18%.

Щоденно протягом останнього тижня реєструвалось від 200 до 407 випадків захворювання, а за останню добу зареєстровано 206 випадки, в тому числі захворіло 28 дітей віком до 17 років.

В структурі захворюваності найбільш ураженою групою є люди віком від 30 до 49 років – 34% від усіх захворілих, особи у віці 50 — 65 років – 31%, старше 65 років – 18%, 17 — 29 років -11% та діти до 17 років – 6%.

На сьогодні в області зареєстровано 16 діючих спалахів COVID-19: в закладах освіти – 15 та у Волинському обласному спеціалізованому будинку дитини м.Луцька. 98% хворих на коронавіросну інфекцію COVID-19 – не щеплені. Тому, найефективнішим засобом, який зможе попередити виникнення нової хвилі захворюваності  та уникнути карантинних обмежень є вакцинація.

До відома! З 7 вересня у 16 відділеннях АТ «Укрпошта» області почали функціонувати тимчасові мобільні пункти щеплень для проведення вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19 особам похилого віку (60+).

Серед рішень, які прийняли члени регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, — збільшення кількості ліжкомісць для хворих на COVID-19 та лікарень, котрі надаватимуть їм медичну допомогу.

Важливо! Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 залишається найефективнішим засобом, який зможе попередити виникнення нової хвилі захворюваності  та уникнути впровадження нових карантинних обмежень в області та Україні загалом.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.