💊☝️Україна отримає 160 тис. курсів протиковідного препарату «Молнупіравір».
◾50 тис. курсів «Молнупіравіру», закуплені за кошти держбюджету, передані міжнародною організацією «Crown Agents» для постачання в Україну.
◾Решта – 110 тис. курсів – надійде до кінця травня.
Перша поставка препарату вже розподілена по регіонах. Доставка до закладів охорони здоров’я розпочнеться найближчим часом.
«Молнупіравір» — це препарат прямої дії. Він блокує фермент, потрібний вірусу, щоб відтворити генетичний код, і так запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби. В Україні препарат використовуватимуть для лікування насамперед пацієнтів із груп ризику.
Фактори ризику:
◾надмірна вага,
◾вік понад 60 років,
◾цукровий діабет,
◾хвороби серця.
⁉️Довідково: препарат для лікування COVID-19 «Молнупіравір» МОЗ України зареєструвало наприкінці січня 2022-го. Перша партія препарату прибула в Україну 6 лютого. «Молнупіравір» випускають у формі пігулок, він не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати. Зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.
На Волині за останній тиждень зареєстровано 25 випадків захворювання на COVID-19.
Джерело — фейсбук-сторінка МОЗ:
Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» та МОЗ України