У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації та з метою уникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь у закладах загальної середньої та дошкільної освіти в країні, Головним державним санітарним лікарем України видано  Постанову №15  від 7 жовтня 2021 року «Щодо організації проведення позачергових обстежень працівників закладів освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, дитячих будинках – інтернатах у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації» .

Лікарями-епідеміологами ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проведено аналіз та оцінку ризиків захворювання на гострі кишкові інфекції в закладах загальної середньої освіти, дошкільних та інтернатних закладах області.  

На виконання вищезгаданої Постанови визначено заклади підвищеного епідемічного ризику щодо гострих кишкових інфекційних захворювань, їх перелік погоджено з відповідними структурними підрозділами з питань освіти.

Фахівцями структурних підрозділів  Центру розпочато проведення позачергових (раптових) лабораторних обстежень працівників харчоблоків на носійство патологічного золотистого стафілококу.

За інформацією МОЗ України у поточному навчальному році в закладах освіти вже відбулося два спалахи гострих кишкових інфекцій: в м. Хмельницький постраждало 93 особи, з яких 92 — діти, в Конотопському районі Сумської області постраждало 32 особи, з яких 27 — дітей, і це сталося через те, що люди, які готували харчування в школах, були носіями золотистого стафілококу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На фото фахівці Нововолинського відділення проводять обстеження працівників харчоблоку ЗДО №1 м.Нововолинськ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На фото фахівці Ковельського районного відділу проводять обстеження працівників харчоблоку ЗДО № 8 м.Ковель.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На фото фахівці Любешівського відділення проводять обстеження працівників харчоблоку ЗДО №1 та ЗДО №3 Любешівської ТГ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На фото фахівці Маневицького відділення проводять обстеження працівників харчоблоку ЗДО смт. Маневичі та Маневицького ліцею.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На фото фахівці Любешівського відділення проводять обстеження працівників харчоблоку ЗДО «Росинка» Городищенської ТГ та Шклинського ліцею

 

 

 

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.