Сьогодні, на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної небезпеки та надзвичайних ситуацій прийнято рішення щодо протиепідемічних заходів у Волинській області відповідно до нового зонування.

В Україні ситуація із коронавірусної хвороби ускладнюється з кожним днем, за останню добу зафіксовано 5,4 тис. нових випадків. Найбільше у Харківській (478), Одеській  (348) та Житомирській (345) областях.

В нашій області тенденція щодо погіршення епідемічної ситуації утримується. Кількість хворих, госпіталізованих та померлих від коронавірусної хвороби щоденно збільшується. Тижневий приріст нових випадків склав майже 19%.

Динаміка захворюваності на  COVID-19 у Волинській області,

 (підтверджені випадки по датах реєстрації)

Найбільше поширення інфекції, як і в попередні два тижні, відбувається у містах Нововолинську, Володимир-Волинському та Ківерцівському районі. Показники інцидентності на 100 тисяч населення за останніх 14 днів становлять:   м. Нововолинськ — 505,  м. В. Волинський — 486, Ківерцівський район – 433 (при середньообласному – 253 на 100 тис. нас.).

Зважаючи на це, рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулась 23 жовтня,  дані адміністративні території залишаються в «червоній» зоні щодо рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.     

В області не залишилось жодної адміністративної території, де встановлено «зелений» або «жовтий» рівень епідемічної небезпеки. Усі, крім вищеперерахованих, віднесені до «помаранчевої» зони. Найбільший ріст захворюваності відбувається у м. Ковелі (показник інцидентності за останніх 14 днів становить 329 на 100 тис. населення), Володимир-Волинському районі (303), Іваничівський район (302), Любешівському та Турійському районах (275).

Індикаторні показники для визначення регіонів із значним поширенням COVID-19, станом на 26.10.2020р. в області  наступні:

  • Показник виявлення нових випадків інфікувань за останніх 14 днів – 253,6 на 100 тисяч населення (середній по Україні – 219,2).
  • Кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить – 183,7 на 100 тисяч населення(при рекомендованому не менше ніж 48 на 100 тис. населення). Цей показник вищий від середнього по державі (142,8 на 100 тис. населення). В області методом ПЛР на виявлення коронавірусу всього обстежено близько 70,5 тис. осібв т.ч. за останню добу понад тисячу. Методом ІФА протестовано понад 71,5 тис. волинян. У понад 10,8 тис. осіб виявлено антитіла до нового коронавірусу.  
  • Показник завантаженості ліжок в лікарнях, куди госпіталізують пацієнтів з коронавірусом 1-ї хвилі за останніх 5 днів коливається в межах 55,4 – 58,7%.

Станом на 26 жовтня в області виявлено понад 12,4 тис. випадків COVID-19. Одужало 7 тис. осіб, проте, ще понад 5 тис. людей продовжує хворіти. 247 випадків хвороби завершилися летально (в тому числі померло 9 медиків). Причинами смерті у 90% хворих є розвиток вірусних пневмоній та наявність супутніх захворювань (серед найпоширеніших це – онко- та серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, ожиріння). Летальність по області зберігається на стабільно високому рівні, перевищує середньодержавний показник і становить 2,0% (в Україні – 1,9%).

Тому, вкотре закликаємо бути відповідальними та дотримуватися карантину. Не забувайте про соціальну дистанцію, масковий режим у громадських місцях та користуватися антисептиками. Від цього залежить не лише ваша особиста безпека зокрема, а подальша епідситуація в області загалом.

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» .