Вже третій місяць війська рф цілеспрямовано руйнують наші міста і села, інфраструктуру, зокрема, медичну систему України. Проте, навіть в таких умовах вона продовжує працювати, медики надають допомогу пораненим і хворим. В областях також триває робота із подолання спалаху поліомієліту, продовжується моніторинг за випадками гострого в’ялого паралічу (ГПВ). 

На Волині майже 5,5 тисяч дітей, котрі потребують щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) в ході кампанії з імунізації. З них 49% вже отримали щеплення, зокрема, першою дозою охоплено 28%, другою – 96%.

Загалом за даними на 3 травня в Україні проведено 72 642 щеплень дітям віком від 6 місяців до 6 років (одна, або дві дози ІПВ). Першою дозою щеплено 37% від запланованої кількості дітей, другою — 71%. 

Всього на першому етапі заплановано щепити 144 тисячі дітей. Наразі виконано 50% плану. 

Рекомендований Всесвітньою організацієї охорони здоров’я рівень охоплення щепленнями для формування колективного імунітету становить 95%.

Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить збереже ваших дітей від можливого інфікування. Батьки, вимушені через бойові дії переїхати в інші області, можуть безоплатно щепити дитину від поліо, у тому числі, в державному закладі охорони здоров’я. 

Нагадаємо, торік у жовтні в Україні зафіксували випадок поліомієліту в Рівненській області. За результатами досліджень у Регіональній референс-лабораторії м. Гельсінкі, півторарічна дівчинка інфікувалася дериватом поліовірусу типу 2 та має параліч. 

Поліомієліт, на подолання спалаху якого спрямована форсована кампанія з імунізації в Україні, – небезпечне інфекційне захворювання, що вражає найчастіше дітей до 6 років.  Воно може призвести до ускладнень, інвалідності та смерті внаслідок ураження поліовірусом дихальних м’язів.

Поліомієліт неможливо вилікувати, але цій смертельно небезпечній хворобі можна запобігти завдяки вакцинації.

 Для боротьби з поліомієлітом в Україні й в усьому світі використовують інактивовану поліомієлітну вакцину (ІПВ) та оральну поліомієлітну вакцину (ОПВ).

В Україні імунізація проти поліомієліту є в переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити безоплатно відповідно до календаря щеплень:

  • у 2 місяці — 1 доза;
  • у 4 місяці — 2 доза;
  • у 6 місяців — 3 доза;
  • у 18 місяців — 4 доза;
  • у 6 років — 5 доза;
  • у 14 років — 6 доза.

Для перших двох доз використовують ІПВ (ін’єкції), для решти – ОПВ (краплі). Вакцини, що застосовують державні й приватні клініки, зареєстровані, сертифіковані й дозволені для використання в Україні.

Якщо у вашої дитини пропущене чи немає щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ), будь ласка, чим швидше зверніться до педіатра чи сімейного лікаря!

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.