У той час, коли світ продовжує боротьбу з пандемією COVID-19, перед людством продовжують з’являтися нові виклики. Зокрема, Європа стикнулася з ризиками виникнення гуманітарної кризи, пов’язаної з переміщенням населення через війну в Україні.  Біженці та інші групи населення в таких умовах стикаються із серйозними загрозами для здоров’я та виживання, такими як бідність, життя в умовах скупчення людей, неповноцінне харчування та обмежений доступ до послуг охорони здоров’я. Усі ці фактори також сприяють  передаванню туберкульозу.

     Тому спільними зусиллями Центрів із контролю та профілактики захворювань США (ЦКЗ США), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) було розроблено МІЖВІДОМЧИЙ ПОЛЬОВИЙ ПОСІБНИК «Профілактика і лікування туберкульозу в біженців та інших груп населення в умовах гуманітарної кризи».

Він містить нові стратегічні підходи, настанови та інновації, що стосуються втручань із профілактики і лікування туберкульозу саме в умовах гуманітарної кризи. Для того, щоб українській професійній спільноті було простіше користуватися актуальною інформацією посібника, зусиллями українського офісу ВООЗ документ було перекладено українською мовою. 

     Туберкульоз (далі — ТБ) — одна з основних інфекційних хвороб, котра становить серйозну загрозу під час гуманітарних надзвичайних ситуацій. І цей посібник містить огляд ключових заходів із підготовки та надання ефективних послуг із профілактики і лікування ТБ як  біженцям, так і іншим групам населення під час гуманітарних надзвичайних ситуацій. Передбачені в ньому заходи призначені для повної інтеграції до узгодженого планування готовності до таких ситуацій та реагування на них.

     Цей посібник орієнтований на такі основні цільові аудиторії:

  • Осіб, котрі забезпечують керівництво та управління загальним забезпеченням готовності до надзвичайних ситуацій та реагуванням на них, а також відповідну технічну підтримку, в будь-якій країні чи будь-яких умовах, зокрема, людей, які здійснюють нагляд та надають послуги, пов’язані з охороною здоров’я.
  • Осіб, які забезпечують керівництво та управління реалізацією національними програмами боротьби з туберкульозом, націленими на припинення епідемії ТБ, а також відповідну технічну підтримку в будь-якій країні чи будь-яких умовах.
  • Осіб, котрі займаються розробкою, наданням та/або моніторингом послуг, що надаються переміщеним групам населення і сусіднім громадам, які постраждали від складних гуманітарних надзвичайних ситуацій.

     Джерело – сайт ЦГЗ МОЗ: https://phc.org.ua/news/vooz-pidgotuvav-poloviy-posibnik-z-profilaktiki-i-likuvannya-tuberkulozu-v-bizhenciv-ta

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт ЦГЗ МОЗ України.