Заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що за результатами епідемічного нагляду та моніторингу навколишнього середовища випадків холери на територіях України не виявлено.

«У період з 1 червня було обстежено понад 440 хворих із гострими-кишковими інфекціями, серед них 165 – щодо інфікування холерою. Також із профілактичною метою було обстежено 6 здорових людей. У жодному випадку холерних вібріонів виявлено не було», – підкреслив Ігор Кузін.

Він додав, що окрім обстеження людей, досліджували проби об’єктів довкілля, зокрема, майже 100 проб прісної води, 9 проб морської та 80 – стічної води. Небезпечних для життя підвидів холерних вібріонів виявлено не було. 

Головний державний санітарний лікар зазначив, що наразі доволі складно отримати інформацію із тимчасово окупованих територій, зокрема з Маріуполя. При цьому, ризики поширення інфекційних захворювань там зростають. Це пов’язано зі значними руйнуваннями міської інфраструктури, через що відбувається змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, забруднення колодязів. 

Міністерство охорони здоров’я публікує інформацію – якими є прояви холери та її наслідки, а також – що  потрібно знати, щоб вберегтися від цього інфекційного захворювання.

 

Джерело – МОЗ України:

https://moz.gov.ua/article/news/vipadkiv-holeri-v-ukraini-ne-zafiksovano-epidemichnij-nagljad-prodovzhuetsja-%e2%80%93-igor-kuzin

https://www.facebook.com/moz.ukr/posts/pfbid02MYLLW9T4ZPGU4cZWXBDJx8tWyDu2wzM9jcLHhaVVYB4u3ErqbNBaisyjssyGTKR3l

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та МОЗ України.