З 21 по 26 квітня триває Європейський тиждень імунізації, заходи в рамках котрого спрямовані на поширення інформації про важливість щеплень у профілактиці захворювань та захисті життя. Як зазначає Всесвітня організація охорони здоров’я, імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я населення — всіх разом і кожного окремо — залежить від рівня охоплення вакцинацією в країні. Для формування колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації населення країни досягав 95-98%. Тому, ВООЗ закликає під час пандемії COVID-19 продовжувати імунізацію. Ця позиція висвітлена у «Керівних принципах проведення заходів із імунізації під час COVID-19».

22 квітня 2020-го року набула чинності  Постанова головного державного санітарного лікаря України № 13 «Про організацію заходів із вакцинації в умовах пандемії нової коронавірусної інфекції COVID-19». Ключові заходи спрямовані на:

  • зниження ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій;
  • зменшення кількості випадків захворювань, яким можна запобігти завдяки вакцинації;
  • недопущення будь-яких переривань планової вакцинації та забезпечення доступу до екстреної вакцинації та імунізації за епідемічними показаннями.

Продовжуючи імунізацію, необхідно дотримуватися фізичного  дистанціювання, заходів профілактики та чіткого дотримання правил інфекційного контролю. Всі пацієнти та медичні працівники під час вакцинації повинні бути у медичних масках. Діти та дорослі, яких імунізують не повинні мати симптомів коронавірусної інфекції, зокрема, кашлю чи підвищеної температури. 

Нагадуємо: в Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, передбачена вакцинація за державний кошт від 10 інфекцій: туберкульозу, дифтерії, працю, кашлюку, гемофільної інфекції типу В, поліомієліту, гепатиту В, кору, паротиту і краснухи. 

Окрім цього, існують вакцини проти інших інфекцій, вакцинація якими показана при ускладненні епідемічної ситуації або проводиться за особистим бажанням громадян. Наприклад: вакцинація проти грипу проводиться перед початком сезону захворюваності, вакцинація проти гепатиту А у разі виникнення спалахів цієї інфекції, також при ускладненні епідемічної ситуації проводиться вакцинація проти менінгококової, пневмококової, ротавірусної інфекцій тощо.

Імунізація — дієвий та безпечний інструмент профілактики спалахів та епідемій інфекційних захворювань, перевірений протягом століть.

Збережіть здоров’я своє та своїх дітей – зверніться до Вашого сімейного лікаря та пройдіть вакцинацію відповідно до календаря щеплень!

 Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» та сайт МОЗ України.