В.о. генерального директора  ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Наталія Янко прийняла участь у нараді управління охорони здоров’я Волинської ОДА на яку запрошено керівників закладів охорони здоров’я області.  Під час заходу йшлося про важливість вакцинації від COVID-19.

Як зазначив т.в.о. начальника управління охорони здоров’я Роман Рудоквас,  в Україні прогнозується погіршення епідемічної ситуації з коронавірусної хвороби вже найближчим часом.

Саме тому він наголосив на проведенні вакцинації, що допоможе вберегтися від захворювання, а також зменшити ризики важкого та середнього перебігу хвороби, в тому числі при інфікуванні штамом «Дельта».

Україна відкриває вакцинацію проти COVID-19 для усіх охочих, під час якої щеплюватимуть   бажаючих віком від 18 років. При цьому пріоритет надаватиметься вразливим групам населення, зокрема людям віком від 60 років та людям із супутніми захворюваннями – повідомив керівник.

 Заступник начальника управління-начальник відділу організації надання медичної допомоги облдержадміністрації Валерій Руцький  розповів    про те, що в області проведено 80 тис. 308 щеплень від коронавірусної інфекції. З них, одну дозу вакцини отримали 50 тис. 774 волинянина, дві – 29 тис. 534 особи.

Слід зазначити, що на Волині здійснюють щеплення від COVID-19 – 31 мобільна бригада з імунізації, 87 пунктів щеплення та 4 центри вакцинації населення.

Головний санітарний лікар  Наталія Янко ознайомила присутніх з епідемічною ситуацію із COVID- 19 в області.   

Зазначила, що ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»  щоденно проводить моніторинг індикаторних показників визначення рівнів епідемічної небезпеки.

 Cтурбованість на сьогодні викликає охоплення тестуванням , яке  набуло стабільну тенденцію до зниження. Відповідно до вищезгаданої Постанови (зі змінами) при зниженні показника необхідно вжити заходів до збільшення кількості тестувань у разі, коли середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 на території регіону становить менш як 350 тестувань на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

Наталія Янко наголосила  про те, що згідно затверджених Стандартів медичної допомоги в обов’язковому порядку лабораторне дослідження на COVID-19 рекомендоване для всіх осіб у яких є ознаки захворювання на ГРВІ або пневмонії.

 

Більш детальна інформація: https://www.facebook.com/moz.ukr/photos/a.261895253973587/1898679450295151

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЦКПХ  МОЗ» та сайт МОЗ України.