Відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» тестуванню на наявність коронавірусу SARS-CoV-2 методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) підлягають наступні категорії осіб:

  • пацієнти, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ), вірусної пневмонії та/або тяжкого гострого респіраторного синдрому (ТГРС);
  • пацієнти з позагоспітальною пневмонією;
  • контактні особи при появі симптомів, які не виключають COVID-19;
  • особи, у яких при проведені дослідження методом ІФА  виявлено IgA, Ig М, Ig G.

Відбір зразку матеріалів для тестування організовує лікуючий лікар  безпосередньо в закладі охорони здоров’я, або через направлення мобільної бригади за місцем перебування пацієнта. У такому разі обстеженню на COVID-19 методом ПЛР  є безкоштовним!

Оскільки коронавірусна інфекція, грип та інші гострі респіраторно — вірусні інфекці (ГРВІ) мають схожу клінічну картину важливо диференціювати (виключати) захворювання особливо небезпечної інфекції  СOVID -19 серед всіх  осіб з ознаками ГРВІ. Слід пам’ятати, що навіть при легкому перебігу хвороби людина є джерелом інфекції та може інфікувати оточуючих.

Тому, якщо Ви маєте клінічні прояви гострої респіраторної вірусної інфекції/ коронавірусної інфекції, необхідно в телефонному режимі зв’язатися з своїм сімейним лікарем. Котрий направить виїзну бригаду для забору біоматеріалу.

Якщо Вам відмовлено у проведенні відбору біоматеріалу на ПЛР- дослідження або направляють у приватну лабораторію можете зателефонувати у Контакт-центр МОЗ України з питань коронавірусної інфекції за телефоном 0-800-60-20-19. Зателефонувавши за вказаним номером, кожен громадянин може отримати офіційну та вичерпну інформацію з усіх питань щодо COVID-19. Якщо виникне необхідність в  уточненні інформації, її реєструють у відповідній CRM-системі, яка автоматично надсилатиме її на розгляд до центрального чи місцевого органу влади відповідно до компетенції. А після отримання необхідної інформації оператори зв’яжуться з Вами, щоб її озвучити.

Також нагадуємо, що ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» надає платні послуги, зокрема:

  • проводить вірусологічні дослідження методом ПЛР на виявлення РНК вірусу SARS –CoV-2 та надає послуги про припинення самоізоляції  в сервісі «Дій вдома».
  • проводить обстеження методом ІФА (імуноферментного аналізу) на COVID-19 (виявлення антитіл М, G).

У зв’язку із змінами  вимог до бланків результатів тестування методом ПЛР при перетині кордону з 10.12.2020 р. довідки про результати досліджень видаються українською та англійською мовами на відповідному бланку з QR-кодом установи та «мокрою» печаткою. Видача результату здійснюється протягом 24 годин з моменту забору або доставки біологічного матеріалу в лабораторію.