Висока чисельність дрібних ссавців та сірих щурів, інфікованість  мишовидних гризунів та сірих щурів лептоспірами, сприятливі погодні умови, а також проведення не в  повному обсязі дератизаційних заходів створюють передумови до активізації осередків лептоспірозу. Епідпрогноз залишається  несприятливим, а ризик виникнення  захворювань серед людей — високим.

Протягом останніх 10 років  на Волині зареєстровано майже 100 випадків лептоспірозу.

           миші  В липні 2016 року   в області  зареєстровано летальний випадок захворювання на лептоспіроз у громадянина 1962 р.н. Хворий звернувся за медичною допомогою лише на 4-й день з моменту захворювання, (коли з’явилась жовтяниця), до цього приймав лише жарознижуючі медикаменти, госпіталізований  у відділення  інтенсивної терапії  Волинської обласної інфекційної лікарні з діагнозом «лептоспіроз», помер у стаціонарі.

            З метою виявлення джерела інфекції та запобігання  можливих повторних випадків захворювання  серед людей  фахівці ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»  провели   епідрозслідування даного випадку. Біологом лабораторії особливо-небезпечних інфекцій  проведено відлов мишовидних гризунів у довкіллі, відібрані проби води  з осушувального каналу в селищі. Встановлено підвищені титри антитіл до лептоспір у 60% обстежених в підсобному господарстві гризунів, що свідчить про активацію  природного осередку лептоспірозу. Продовжуються дослідження біоматеріалу  від гризунів та води  з осушувального каналу з метою вилучення  культури лептоспір і надання  конкретних рекомендацій по оздоровленню природного осередку. Надані рекомендації сільському голові, з мешканцями  села проведена роз’яснювальна робота, вручені пам’ятки «Запобігання захворюванню лептоспірозом».

             Враховуючи, що, зі слів дружини, чоловік протягом  останніх 2х тижнів до захворювання не  займався риболовлею, заготовкою сіна, не приймав участі в забої тварин,  інфікування лептоспірою  ймовірно відбулося в підсобному господарстві.

              Вакцини проти лептоспірозу  у нас відсутні.

              Профілактика  захворювання зводиться до  профілактики захворювань у тварин,  проведення дератизаційних заходів,  дотримання правил особистої гігієни при догляді за тваринами,  захисту продуктів харчування від  забруднення гризунами, термічна обробка харчових продуктів, особливо молочних, захист відкритих водойм від забруднення стоками тваринних ферм.