В липні 2016 року   зареєстровано летальний випадок захворювання на лептоспіроз у громадянина 1962 р.н. в с. Вічині Рожищенського району. Хворий звернувся за медичною допомогою лише на 4-й день з моменту захворювання, (коли з’явилась жовтяниця), до цього приймав лише жарознижуючі медикаменти, госпіталізований  у відділення  інтенсивної терапії  Волинської обласної інфекційної лікарні з діагнозом «лептоспіроз», помер у стаціонарі.

            Лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання,  яке супроводжується  ураженням нирок, печінки,  м’язів, явищами інтоксикації, лихоманкою. Протікає із збільшенняям печінки, жовтяницею, яскрава ознака – сильні м’язеві болі литкових та стегнових м’язів. Механізм передачі інфекції контактно-побутовий через мікротравми  на шкірі при купанні  в водоймах із стоячою водою, аліментарний – через заражені продукти та воду. Джерело захворювання – тварини: гризуни, сільськогосподарські та домашні  тварини. Людина від людини не інфікується.  Інкубаційний період 1-2 тижні.

      Станом на даний час  вогнище  лептоспірозу ліквідоване. За результатами  медичного  спостереження нових випадків не виявлено.

       З метою виявлення джерела інфекції та запобігання  можливих повторних випадків захворювання  серед людей  фахівці ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» провели   епідеміологічне розслідування даного випадку. Біологом лабораторії особливо-небезпечних інфекцій  проведено відлов мишовидних гризунів у довкіллі, відібрані проби води  з осушувального каналу в селищі. Встановлено підвищені титри антитіл до лептоспір у 60% обстежених в підсобному господарстві гризунів, що свідчить про активацію  природного осередку лептоспірозу.

      Завершені дослідження  біоматеріалу від гризунів та проб води з осушувального каналу в селищі, результати від’ємні.

       Враховуючи  вищевикладене, можна зробити висновок, що інфікування лептоспірою  ймовірно відбулося в підсобному господарстві.

            Надані рекомендації сільському голові, з мешканцями  села проведена роз’яснювальна робота, вручені пам’ятки «Запобігання захворюванню лептоспірозом».

            В селищі проведені дератизаційні заходи в громадських закладах та  приватному секторі.

            Вакцини проти лептоспірозу  у нас відсутні.

     Профілактика  захворювання зводиться до  профілактики захворювань у тварин,  проведення дератизаційних заходів,  дотримання правил особистої гігієни при догляді за тваринами,  захисту продуктів харчування від  забруднення гризунами, термічна обробка харчових продуктів, особливо молочних, захист відкритих водойм від забруднення стоками тваринних ферм.