Державна установа «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я» опрацювала результати зовнішнього контролю якості з бактеріологічної діагностики дифтерії в Україні.

В раунді зовнішнього контролю якості з бактеріологічної діагностики дифтерії взяли участь 54 лабораторії закладів охорони здоров’я, серед них і бактеріологічна лабораторія ДУ «ВОЛЦ МОЗ України». Учасникам контролю були надані імітовані проби (матеріал від хворих лор-патологією). Для створення імітованих проб використовувались культури коринебактерій, отримані Центральною референс-лабораторією МОЗ України з діагностики дифтерії в різні роки під час участі в раундах міжнародного контролю якості досліджень.

Бактеріологічна лабораторія ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» ідентифікацію проб проводила відповідно до наказу МОЗ України №192  від 03.08.1999року « Про заходи щодо покращання бактеріологічної дифтерії в Україні». Всі імітаційні проби ідентифіковані вірно, розбіжностей не виявлено (100%).

 

Результати порівняльних досліджень наведені нижче.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Успішно проведений контроль якості свідчить про готовність лабораторії до якісного висококваліфікованого проведення лабораторної діагностики дифтерії. 

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».