Реалізація державної політики в сфері епіднагляду(спостереження)  відповідно до   Законів  України  «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про забезпечення санепідблагополуччя населення»   покладено на Міністерство охорони здоров’я та відповідні лабораторні центри в регіонах. Фахівці центрів на місцях організовують та проводять розслідування причин і умов виникнення епідемій, спалахів та групових інфекційних  хвороб, кожного випадку  особливо небезпечних інфекційних хвороб,  ботулізму, отруєнь грибами, масових неінфекційних захворювань (отруєнь).

В кінці травня зареєстровано спалах сальмонельозу в с. Ратнів Луцького району. В інфекційне відділення Луцької районної центральної лікарні госпіталізовано 7 осіб, з них 5 дітей віком від 2х до 18 років. В ході епідеміологічного розслідування осередку інфекції встановлено, що потерпілі пов’язують захворювання із вживанням  кондитерського виробу «Тірамісу», котрий придбаний у місцевому магазині. Відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» компетентним органом щодо здійснення  планових та позапланових заходів державного нагляду є  новостворений орган Держпродспоживслужба Міністерства агрополітики та  продовольства України.  Враховуючи вищевказане, ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» звернувся в управління Держпродспоживслужби Луцького району з проханням провести  перевірку в сільському магазині та  вжити заходів щодо усунення  порушень, а значить  попередження  подібних захворювань на майбутнє.

Однак,  епідрозслідування  не завершене.  Акт обстеження об’єкту про виявлення санітарного законодавства, результати лабораторних досліджень до лабораторного центру не   поступили.  Тому  встановити фактичні   причинно-наслідкові зв’язки  виникнення спалаху, винних у виникненні захворювань, не можливо.

На даний час  всі хворі  проліковані, виписані  в задовільному стані. Вартість  лікування, а це  майже 4 тис. гривень  «лягло» на багатодітну сім’ю.

Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на http://volindses.com.ua/