Нещодавно фахівці нашого центру взяли участь відразу у двох навчальних заходах. Перший семінар проходив в межах програми підготовки з польової епідеміології «Інтервенційна епідеміологічна служба – України» для майбутніх тренерів та менторів Середнього рівня/ FETP Intermediate.
Варто знати. Освітня міжнародна програма з польової епідеміології «Інтервенційна епідеміологічна служба – Україна» (ІЕС) створена для українських фахівців у 2018 році. Це аналог американських та європейських програм підготовки з інтервенційної епідеміології. Вона передбачає практичне навчання із застосуванням науково обґрунтованих даних, проведення актуальних досліджень для громадського здоров’я та впровадження програм, спрямованих на покращення здоров’я населення.
Другий захід теж проходив у рамках програми підготовки з польової епідеміології «Інтервенційна епідеміологічна служба – України», але це вже був тренінг «Підхід Єдине Здоров’я» для резидентів просунутого рівня програми «Інтервенційна епідеміологічна служба – України».
На тренінгу фахівці нашого Центру поглиблювали знання щодо єдиного здоров’я та вивчали основний його підхід.
Важливо. Єдине здоров’я – це інтегрований, об’єднуючий підхід, спрямований на підтримання стійкого балансу та оптимізацію здоров’я людей, тварин та екосистем. Він визнає, що здоров’я людей, домашніх і диких тварин, рослин і навколишнього середовища в цілому (зокрема екосистеми) тісно пов’язані та взаємозалежні. Цей підхід мобілізує численні сектори, дисципліни та спільноти на різних рівнях суспільства для спільної роботи для сприяння добробуту та протидії загрозам здоров’ю та екосистемам, одночасно задовольняючи колективну потребу в чистій воді, енергії та повітрі, безпечній та поживній їжі, вживаючи заходи для боротьби зі зміною клімату та сприяння сталому розвитку.
Від ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» участь у заходах прийняли Ольга Полухтович, лікар-вірусолог та Ольга Оніщук і Людмила Маляр, лікарі-епідеміологи.
Дякуємо міжнародним партнерам, Центру громадського здоровʼя МОЗ України, керівникам Інтервенційної епідеміологічної служби – Україна за надану можливість здобути нові знання та навички базового рівня за програмою Інтервенційної Епідеміологічної Служби (IES Frontline).
43010, Волинська область,
м. Луцьк, пр. Волі, 55
тел. (0332) 75-77-80
факс. (0332) 75-75-66
e-mail: volindses@ukr.net
e-mail: gydsesvolin@ukr.net
Пн-Пт: 08:00-17:00
Сб-Нд: вихідний