Вітряна віспа (вітрянка) — гостре вірусне захворювання, що вражає переважно дітей. Це одна з найпоширеніших інфекцій у світі. За рівнем захворюваності вона поступається лише грипу та іншим гострим респіраторним вірусним інфекціям.
Захиститися від вірусу допомагає вакцинація.
Одним із найпоширеніших запитань про вакцинацію від вітрянки є питання висипу після щеплення. Міністерство охорони здоров’я відповідає, що така реакція можлива.
Вітрянка вражає дітей, насамперед, в організованих колективах (дитячих садочках, школах). Характеризується помірною загальною інтоксикацією і плямисто-папульно-верикульозним висипом на шкірі та слизових оболонках.
Це типова дитяча інфекція. Новонароджені до двох місяців мають пасивний материнський імунітет. З трьох місяців вони стають сприйнятливими до інфекції. Максимальна кількість тих, хто інфікується, припадає на вікову групу 2–4 роки. Механізм передавання збудника хвороби — краплинний.
Лікування вітряної віспи полягає у дотриманні постільного режиму протягом усього періоду висипання, запобіганні вторинній інфекції. Рот треба полоскати дезінфекційним засобом. За показаннями застосовують симптоматичні засоби: анальгетики, жарознижувальні, здійснюють детоксикацію. У разі тяжких форм недуги та розвитку гнійних ускладнень призначають антибіотики. Щоби полегшити свербіж, підсушити висипи та знизити ризик шкірного запалення, можна використовувати спеціальні засоби за рекомендацією лікаря.
Неможливо передбачити – наскільки серйозними будуть симптоми вітрянки у дитини. Найкращий спосіб захистити її —вакцинувати. Щеплення від вітрянки роблять з 12 місяців і в будь-якому віці. Для забезпечення захисту від інфекції достатньо двох доз вакцини. В Україні щеплення проти вітряної віспи належить до рекомендованих, тобто вакцинуватися можна власним коштом.
Джерело – фейсбук-сторінка МОЗ:
43010, Волинська область,
м. Луцьк, пр. Волі, 55
тел. (0332) 75-77-80
факс. (0332) 75-75-66
e-mail: volindses@ukr.net
e-mail: gydsesvolin@ukr.net
Пн-Пт: 08:00-17:00
Сб-Нд: вихідний