Лікарями-епідеміологами лабораторного центру Волинської області продовжується проведення щотижневого моніторингу захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ) серед населення області. На сьогодні спостерігається збільшення рівня захворюваності в порівнянні з попереднім тижнем на 23%. Ріст відбувся за рахунок збільшення кількості захворілих серед дорослого населення. Показник нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 27%. Найвищі показники захворюваності зареєстровано в Горохівському, Локачинському, Камінь-Каширському районах, містах Луцьку та Нововолинську.  

 Впродовж минулого тижня гострими респіраторними вірусними інфекціями в області захворіло понад 4,4 тис. волинян, що на 800 осіб більше ніж минулого тижня.  Із числа хворих 2,6 тис. – це  діти до 17 років (60%). Кількість госпіталізованих  з приводу ГРВІ збільшилась втричі, і становить 115 осіб (2,6% від захворілих, із них 60% діти). З початку епідемічного сезону (30 вересня 2019р.) вже перехворіло понад 73 тисячі мешканців області – це 7% населення.

Як запобігти зараженню на грип та ГРВІ:

  1. Регулярно проводити вологе прибирання і провітрювання вдома і на робочому мічці;
  2. Дотримуватися правил особистої гігієни, часто мити руки з милом;
  3. У місцях великого скупчення людей, у громадському транспорті не торкайтеся руками обличчя, тим більше рота або очей;
  4. Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми;
  5. Якщо хворий хтось із домашніх — виділіть йому окремий посуд і рушник;
  6. Перебуваючи поруч із хворим — носіть маску, і міняйте її кожні 4 години.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».