Волинський обласний лабораторний центр проводить постійний епідеміологічний нагляд (спостереження) за станом  інфекційної захворюваності в області.

З жовтня 2017 року на Волині зареєстровано 49 випадків кору в 7 районах області та містах Луцьк та Ковель. Із числа захворілих майже 76% становлять діти. Питома вага не щеплених складає понад 69%. У 67% хворих діагноз підтверджено вірусологічно. З початку 2018 року зареєстровано 9 випадків кору (Любомльський район – 2, Рожищенський район – 1 (дитина приїжджа з м. Одеса), Турійський район – 2, Луцький район — 1 та у м. Ковель – 3). Чотири випадки серед дорослих та 5 серед дітей.

Зареєстровано нове сімейне вогнище кору в Турійському районі с.Задиби. Захворіло двоє дітей із сім’ї ромів віком 3 та 4 роки. Дошкільні заклади не відвідують, дані про щеплення відсутні. У вогнищі проведено комплекс протиепідемічних заходів: прищеплено 16 осіб, 15 із них – це діти. За усіма, хто був у контакті ведеться медичне спостереження.

Протягом останнього тижня на грип та ГРВІ  в області  захворіло майже 5,7 тис. осіб, що більше  на 16% ніж попереднього тижня. Кількість госпіталізованих з ускладненнями  «ГРВІ» збільшилась на 38% і становить  179 осіб (проти 129 хворих минулого тижня). В т.ч. госпіталізовано 120 дітей  (або 67% проти 71,3% за минулий тиждень).

Показник захворюваності нижчий від розрахункового епідемічного порогу на 30%. Перевищення епідемічного порогу не зафіксовано в жодному з районів та міст області. Найвищі  показники захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Камінь-Каширському, Луцькому  районах, місті Луцьку, найнижчий – в Іваничівському, Рожищенському  районах. Із числа хворих діти до 17 років становили понад 62%. З початку епідемічного сезону вже перехворіло близько 83 тисяч  волинян (8%), що менше рівня минулого року на 21%.

  За результатами вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру віруси грипу з початку епідемічного сезону від хворих не виділялися. На території області циркулюють збудники інших респіраторних інфекцій (респіраторно-синцитіальний вірус, риновірус, аденовірус, вірус парагрипу, бокавірус).

З початку епідемічного сезону проти грипу на Волині вакциновано 2891 особа, (або 87% від обсягу), в т.ч. 1274 дитини до 17років.

Продовжується робота  у вогнищі  вірусного гепатиту А в с. Піща  Шацького району. За тиждень кількість хворих досягла 8 осіб. Виявлено захворювання в учня місцевої школи, де навчається понад 140 дітей.  Є загроза поширення  інфекції в навчальному закладі. Для локалізації та ліквідації вогнища проводиться медичне спостереження за контактними особами в школі та у домашніх вогнищах,  організовано проведення санітарно-освітньої роботи серед населення  з  питань профілактики  вірусного гепатиту А. Проведена  заключна  дезінфекція,  хлорування  шахтних  криниць  та  надвірних  вбиралень

Спостерігається сезонний ріст захворювань крапельної групи  інфекцій, що не керуються засобами специфічної імунопрофілактики. Так, на вітряну віспу захворіло 127  дітей, що на 4% менше ніж минулого тижня. Найбільше хворих в містах Луцьку і Нововолинську, Камінь-Каширському, Любешівському та Рожищенському районах. На скарлатину захворіло 20 дітей, що у 2,5 рази більше в порівнянні з минулим тижнем (найбільше у м. Луцьку — 14).

З інфекцій, що передаються  фекально-оральним шляхом й надалі реєструються спорадичні випадки інфекційних гастроентероколітів та сальмонельозу. Діарейна група захворювань не перевищує 25%  від інфекційних захворювань за тиждень.

Виявлено  8 хворих  на відкриту форму  туберкульозу (по 2 в м. Луцьку, В.Волинському,  Ківерцівському та  Ковельському районах).

Продовжуються заходи профілактичного спрямування щодо попередження виникнення особливо-небезпечних інфекційних захворювань, в тому числі, спільних для людей і тварин. Протягом тижня лікарями В.Волинського відділення обласного лабораторного центру проводились заходи в осередку сказу кота у с. Бубнів. Встановлено, що з хворою твариною  контактувала 1 особа, котра зараз проходить курс профілактичного антирабічного лікування. Про небезпеку сказу інформовано населення району через засоби масової інформації.

Й надалі лікарями обласного лабораторного центру здійснюється моніторинг звернень громадян за медичною допомогою з приводу укусів тваринами та ситуації щодо сказу серед тварин. З початку року за медичною допомогою з приводу укусів тваринами, звернулось майже 50 осіб, що відповідає цифрам  минулого року. З початку року підтверджено 5 випадків сказу тварин, в т. ч. 2 — серед свійських (у В.Волинському та Луцькому районах). Всі контактні особи з такими тваринами проходять курс профілактичного лікування. Лікувальна мережа області забезпечена достатньою кількістю антирабічних препаратів для надання необхідного профілактичного лікування.

Останнім часом лікарі з тривогою почали говорити про можливий спалах дифтерії, який  може бути спровокований  низьким охопленням щепленнями, так як вакцина для дорослих  відсутня з 2014 року. На спорадичному рівні дифтерія  реєструється майже щорічно в різних регіонах України. Захворювання має високу смертність (до 50%) через ураження  токсином  серця, що викликає міокардит, а єдиний специфічний лікувальний препарат – протидифтерійна сироватка – в дефіциті. Попередити захворювання можливо лише зробивши щеплення. В зв’язку з поступленням  в область  вакцини проти  дифтерії та правця для дорослих є можливість безкоштовно прищепитися проти  цих хвороб  в закладах первинної медико-санітарної  допомоги.  Запрошуються  особи, які  не отримували такі щеплення протягом останніх 10 років.

Продовжується проведення протиепідемічних заходів по локалізації і ліквідації осередків захворювань та заходи профілактичного спрямування. При цьому  наголошуємо,  що  Міністерство охорони здоров’я (та підпорядковані йому обласні  лабораторні  центри) є головним органом  в системі центральних органів виконавчої влади, що реалізує  державну політику  у сфері  епідеміологічного нагляду (спостереження).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Передрук та  інше використання  матеріалів, що розміщені  на сайті, дозволяється за умови посилання на ДУ «Волинський обласний лабораторний центр  МОЗ України».