У Волинській області, як і в Україні в цілому, спостерігається низька інтенсивність епідемічної активності грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Утримується стабільна тенденція до щотижневого зниження захворюваності.

За даними закладів охорони здоров’я області за останній тиждень кількість хворих ГРВІ та грипом зменшилась на 8%, зареєстровано 5524 випадки  проти 5980 попереднього тижня. Інтенсивний показник захворюваності нижчий епідемічного порогу на 16%. Проте, зафіксовано перевищення епідемічних порогів на окремих адміністративних територіях: у Шацькому районі (на 49%), Ковельському районі (на 24%), Рожищенському районі (на 12%) та незначні перевищення (на 3 – 5%) у Камінь-Каширському та Любомльському районах. Найнижчі показники захворюваності у Ківерцівському, Турійському районах та м. Нововолинську.

В структурі захворюваності за попередній тиждень, 67% становлять діти до 17 років (3698 осіб).  Найбільше уражена група – це школярі (66% від захворілих дітей). В окремих навчально-виховних закладах у зв’язку із відсутністю по хворобі на ГРВІ та грип понад 20% учнів,  лікарями-епідеміологами надані рекомендації щодо тимчасового  призупинення навчально-виховного процесу. На сьогодні припинено навчання в 2 загальноосвітніх школах області (по одній в Шацькому та Камінь-Каширському районах).

Кількість госпіталізованих знаходиться на рівні попереднього тижня і становить 85 осіб. Відсоток госпіталізації невисокий – 1,5% від усіх захворілих, найбільша кількість у віковій групі 0 — 4 роки – 38 дітей (45% від усіх хто звернувся за медичною допомогою).

З початку епідемічного сезону, котрий розпочався 1 жовтня 2018 року перехворіло понад 122 тис. волинян – це 12% населення області. Інтенсивний показник захворюваності за тиждень в 1,6 раза нижчий рівня аналогічного періоду минулого року. В сезоні 2017-2018рр.. епідемічна активність грипу та ГРВІ поширювалась на початок березня, коли в області було зареєстровано 8,7 тисяч хворих за тиждень.

В нинішньому епідемічному сезоні фахівцями вірусологічної лабораторії досліджено зразки матеріалу від 44 пацієнтів із підозрою на грип та ГРВІ, серед котрих у 23 %  (10 осіб) визначено віруси грипу типу А (Н3), що доводить вплив саме цього підтипу на сезон 2018 – 2019 років.

З 1 жовтня 2018 року проти грипу на Волині вакциновано 1428 осіб, в т. ч. 229 дітей до 17років (16% від загальної кількості). Прищеплено лише 0,14% населення області.

 

Передрук та інше використання матеріалів, розміщених на цьому сайті, дозволяється за умов посилання на ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України».