ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» продовжує проведення  епідрозслідування захворювання дитини Мороз О. В. на «Гострий в’ялий параліч», який мешкав у смт. Головне, Любомльського району.

Фахівцями ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснюється комплекс протиепідемічних заходів у вогнищах по місцю проживання та навчання дитини, передбачених на такий випадок Наказами Міністерства охорони здоров’я України.

Проводяться усі необхідні заходи профілактичного спрямування, а саме: про даний випадок проінформовано Міністерство охорони здоров’я України, Український центр з контролю та моніторингу захворювань  МОЗ України, управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації.

Фахівцями Любомльського міжрайонного відділу проведено обстеження домашнього вогнища та ЗОШ І-ІІІ смт. Головне, організовано проведення медичного огляду осіб, які контактували з хворим.  По місцю проживання та навчання дитини здійснюються дезінфекційні заходи. Проаналізовано стан  імунізації проти поліомієліту дітей класу, де навчався хлопчик, встановлено, що всі учні отримали щеплення згідно календаря,  потреби у проведенні додаткової імунізації по епідемічних показах немає. У вірусологічну лабораторію на дослідження доставлено зразки матеріалу від контактних осіб з домашнього вогнища та від учнів 6 – А класу ЗОШ смт. Головне. Для дослідження відібрані проби питної води в школі та домашньому вогнищі, а також проби стічної води у школі. Триває дослідження зразків матеріалу від хворого, котрі були доставлені у вірусологічну лабораторію ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України». Частину взірців направлено для проведення паралельних досліджень до вірусологічної лабораторії ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань  МОЗ України».

Здійснення протиепідемічних заходів триває.