Зареєстровано нове сімейне вогнище кору в Турійському районі с.Задиби. Захворіло двоє дітей із сім’ї ромів віком 3 та 4 роки. Дошкільні заклади не відвідують, дані про щеплення відсутні. На даний час діти знаходяться на лікуванні у інфекційному відділенні Турійської центральної районної лікарні, стан середньої важкості. Віросулогічно підтверджено обидва випадки. У вогнищі проведено комплекс протиепідемічних заходів: прищеплено 16 осіб, 15 із них – це діти. За усіма, хто був у контакті ведеться медичне спостереження. Про випадки захворювання повідомлено відокремлені структурні підрозділи обласного лабораторного центру, школу с. Тагачин цього ж району, де навчається троє дітей із цієї сім’ї та у професійний ліцей с. Овадно Володимир Волинського району, де перебуває одна з контактних.

У сімейному вогнищі кору в м. Ковелі нових випадків не зареєстровано, захворіло троє осіб, одна із них дитина, вірусологічно підтверджено 1 випадок. Медичне спостереження за контактними буде проводитись до завершення інкубаційного періоду (21 день).

Всього з початку 2018 року зареєстровано 9 випадків кору (Любомльський район – 2, Рожищенський район – 1 (дитина приїжджа з м. Одеса), Турійський район – 2, Луцький район — 1 та у м. Ковель – 3). Чотири випадки серед дорослих та 5 серед дітей. Вірусологічно підтверджено 5 випадків (56%).

З жовтня 2017 року на Волині зареєстровано 49 випадків кору в 7 районах області та містах Луцьк та Ковель. Із числа захворілих майже 76% становлять діти. Питома вага не щеплених складає понад 69%. У 67% хворих діагноз підтверджено вірусологічно.

Специфічного лікування проти цієї інфекції немає не лише в Україні, але і в цілому світі. 1 із 900 хворих помирає. Є лише один спосіб захиститися від цієї хвороби – вакцинуватися. Щеплення проти кору рятує життя. Отримання двох доз вакцини КПК (у 12 міс та 6 років) достатньо аби забезпечити дитині ефективний захист від кору. Для не щепленої особи після контакту з хворим вакцина може використовуватися для екстреної профілактики захворювання. У такому разі слід вакцинуватися упродовж 72 год. від моменту контакту.

Вакцина проти кору безпечна, надійна та ефективна, адже цю вакцину використовують не лише в Україні, але і в багатьох інших європейських країнах.

Встановлено, що переважна більшість дорослих не мають даних про отримані в дитинстві щеплення проти кору та не знають свого вакцинального статусу. Для усіх бажаючих громадян, вірусологічна лабораторія ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» має можливість провести визначення рівня антитіл в крові до вірусу кору. Вартість такого дослідження є найнижчою в області і становить 47 грн. 27 коп. При відсутності імунітету до кору, необхідно зробити щеплення, котре рекомендується проводити в будь якому віці.

В зв’язку із погіршенням епідемічної ситуації з кору в Україні та області значно зросла кількість бажаючих провести щеплення. Виконання обсягів вакцинації в 1 рік у 2017 році зросло майже в 3 рази в порівнянні з минулим роком і становить 87% від запланованого обсягу, ревакцинації в 6 років зросло в понад 4 рази і становить 82%. Проте, відсоток імунізованих проти кору, тобто, колективний імунітет, має бути не менше 98% від числа підлягаючих осіб. В таких колективах інфекція не поширюється.