Лікарі Волинського обласного лабораторного центру МОЗ Україн ще раз наголошують на небезпеку вживання в їжу дикорослих грибів, бо серед них можуть трапитись отруйні.
В області знову є потерпілі від отруєнь грибами — мешканка м. Берестечка Горохівського району та її 6-річна внучка.
Зі слів потерпілої встановлено, що отруєння пов’язані із вживанням в їжу печериць, які були зібрані на лузі біля власного будинку. Перед вживанням наступного дня гриби ретельно промивалися, замочувалися, ошпарювались та смажились понад 2 годин. Проте це не вбило токсин. Крім вказаних осіб грибами ласував домашній кіт, який через 2 години загинув, що насторожило господарку. Коли головний біль та нудота з’явились у внучки бабуся надала їй першу допомогу та звернулась за медичною допомогою. В даний час дитина лікується в реанімаційному відділенні обласної дитячої лікарні, а бабуся в клінічній лікарні м. Луцька.
В зв’язку з цією неприємною подією необхідно нагадати правила, котрі не можна порушувати при зборі дикоростучих грибів, а саме:
- ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;
- не збирайте “шампіньйони” та “печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюха гриба білого кольору;
- гриби — не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям;
- ще раз перевірте вдома принесені гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні – сміливо викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом – викидайте;
- гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».