У м. Ковелі зареєстровано сімейне вогнище кору, захворіло троє осіб із однієї сім’ї, із них одна дитина. Один випадок уже підтверджено вірусологічною лабораторією ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України». Причинами, що сприяли поширенню інфекції став тісний сімейний контакт, оскільки усі члени родини проживали в одному будинку. Підступність цієї хвороби в тому, що не відразу у хворого можна запідозрити кір. Хвороба розпочинається з явищ гострої респіраторної інфекції, сухого кашлю, підвищення температури. Захворілий може не надати особливого значення цим симптомам, бувати в багатолюдних місцях, на роботі, в організованому колективі, а в цей час він уже небезпечний для оточуючих. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Висипка з’являється пізніше, з третього — четвертого дня захворювання, зазвичай йде зверху вниз по тілу і саме вона дає підстави лікарю запідозрити кір. Специфічного лікування проти цієї інфекції немає не тільки в Україні, але і в цілому світі. Дорослі, зазвичай, набагато важче переносять хворобу.

Взагалі, з початку 2018 року на кір захворіло 5 волинян, двоє із числа захворілих діти. Існує ризик значного поширення інфекції  в зв’язку із закінченням канікул та поверненням дітей в організовані колективи, особливо ті, в  котрих є  велика кількості не щеплених дітей. (Відповідно до рекомендацій ВООЗ колективний імунітет формується лише при досягненні показника охоплення щепленнями не менше 95%). Кір реєструється вже у всіх регіонах України, найбільша кількість в Одеській, Івано-Франківській та інших західних областях. Спалахи кору зареєстрований і у сусідній Польщі.

Лише імунізація захищає дитину від захворювання та ускладнень, котрі  може викликати вірус кору. Ускладнення можуть бути важчими від самого захворювання, небезпечними для життя. Ті, хто отримав вакцину, навіть якщо і захворіють, перенесуть кір у значно легшій формі. В області є достатня кількість вакцини проти кору (трикомпонентна бельгійська вакцина пріорикс).

Закликаємо батьків, не зволікаючи, зробити  щеплення  і попередити захворювання у своїх дітей та поширення інфекції в області.