Приємна новина!  З 22 липня  2020 року у вірусологічній лабораторії  ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» можна пройти ПЛР та ІФА тестування на COVID-19 на платній  основі за  адресою м. Луцьк,  проспект Волі, 55.

Що таке ПЛР-тест?

ПЛР –тест показує наявність, або відсутність в організмі людини  РНК вірусу.  Завдяки цьому він може виявити у захворілого  коронавірус в перші дні зараження. Проводять  ПЛР-тестування шляхом забору  зразків з верхніх дихальних шляхів (носоглотки) пацієнта. Такий тест визначає чи є  у Вас  інфекція  в даний час.

 Наша установа пройшла верифікацію  (відповідно до встановленої процедури Міністерством охорони здоров’я України),  має право проводити  ПЛР тестування  з метою  дострокового припинення  самоізоляції в зв’язку з перетином державного кордону та доступ до системи внесення результатів в рамках електронного сервісу «Дій вдома».

Оформлення документації здійснюється фахівцями  обласного лабораторного центру за вказаною вище адресою щоденно, крім вихідних днів,  з 09.00 до 16.00 год, перерва на обід з 13.00 до 14.00 год.

 Вартість одного дослідження на  визначення  корона вірусу  SARS-CoV-2 методом ПЛР – 976,82 грн, забір матеріалу — 91,85 грн. 

Результат дослідження  видається наступного дня  замовнику, або на вказану електронну адресу.

 Рекомендації перед здачею аналізу:

  • За 3-4 години не вживати їжу, не пити, не чистити зуби, не полоскати горло, не вживати жувальну гумку, не курити;
  • За 6 годин до забору матеріалу  не використовувати лікарські засоби для зрошення ротоглотки та препарати для розсмоктування;
  • Безпосередньо перед взяттям матеріалу не використовувати пастилки для освіження дихання.

Можна перевірити  наявність у себе титру захисних антитіл – імуноглобулінів М та G (тобто набутого імунітету) до  коронавірусу методом  ІФА. Біологічним матеріалом для дослідження є кров. Вартість одного дослідження  методом ІФА – 157,72 грн. Забір матеріалу  проводиться в найближчій  поліклініці, або в будь-якому  іншому медичному закладі. Результат дослідження видаємо замовнику, або на вказану електронну адресу.

Проте, необхідно знати, що результат ІФА – дослідження не є підставою для  дострокового припинення самоізоляції.